Diyanet-Sen'in Vekiller ve Fahriler için Sunduğu Teklif Maddeleri

Madde 15. Vekil Olarak Görev Yapan...

Diyanet-Sen'in Vekiller ve Fahriler için Sunduğu Teklif Maddeleri

Madde 15. Vekil Olarak Görev Yapan Personelin Uzun Süreli Çalışması

Kur'an Kursu, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarında vekil olarak görev yapan personelin 4/B kapsamına alınması sağlanır. 

Madde 16. Vekillikte Geçen Sürenin Değerlendirilmesi 

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde vekil olarak görev yapan personelin kadroya geçmesi halinde vekillikte geçen süreleri 633 sayılı Kanun'un geçici 11. maddesi uyarınca kadro-dereceden kazanılmış hak aylıklarından sayılır. 

banner178
(Geçici 11. Madde: İmam-hatip kadrolarına vekaleten atananlardan bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte görevli olanlar veya askerlik hizmeti nedeniyle söz konusu görevden ayrılmış olanlar Devlet Personel Başkanlığınca açılan kamu personeli seçme sınavlarının herhangi birinden, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenecek yeterli puanı almış olmaları koşuluyla aynı göreve aday imam-hatip olarak atanmış sayılırlar.

Bu kişilerden asaleti tasdik edilenlerin vekil imam-hatiplikte geçen hizmet süreleri, kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilir.) 

Madde 17. Vekil Görevlilerin izin Hakları

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde vekil statüde görev yapan Kur'an Kursu Öğretici, imam-hatip ve müezzin-kayyım olarak görev yapanların yıllık ve mazeret izinlerinin kadrolu personel gibi uygulanır.

(izinli olduğu süreler maaşlarından mahsup edilmez.) 
 

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahri
Fahri - 1 yıl Önce

Diyanetsenin bir üyesi olarak diyanetsen fahrler icin hic bisey yapmıyor sadece oyalıyor seyirciye oynuyor artık taseron alımı bir fırsattı onuda degerlendirmedi fahrilere bir güvence vermeleri diyanetsen fahri konusunu haletmese güvenirligini kaybeder diyanetsen bunu sunu istedi bes altı yıldır bunu görüyoruz artık mlletin gururuyla oynamayın

Ahmet mehmet
Ahmet mehmet - 1 yıl Önce

Mayıs ayı geldi ya, haberler ısıtılıp ısıtılıp meydana konur. Yakında ikram haberlerinde cıkar. Üye kapma peşindeler

İskenderun Bahattin Bozkurt
İskenderun Bahattin Bozkurt - 1 yıl Önce

5 yıldır vekil imamlık yapıyorum halen kadro alamadık sayın Cumhurbaşkanım Allah Rıza'sı için bizi de kadroya alın biz de 4c liyiz ama neden kadroya alınmıyoruz.Bizim de çoluk çocuğumuz var Yeter artık diyanetsen duyur sesimizi

D.k
D.k @İskenderun Bahattin Bozkurt - 1 yıl Önce

Daha çok bekleriz vekil olarak bizler üvey evladı ve köle isciyiz

Yasin yıldırım
Yasin yıldırım - 1 yıl Önce

işkur bu iş'den yararlanabilecek mi

Hatay vekil imam
Hatay vekil imam - 1 yıl Önce

2010 yılından beri bir türlü kadro verilmedi taşaronlar alındı 4 c liler alındı vekil imamlar da 4c li neden kadro ya alınmıyor yıllık izin yok 3 te 2 maaşa sabah 5 yatsı 9 a kadar camideyiz ama genede kadro yok Allah a havele ediyoruz Yüce Mevlam en doğrusunu bilir

Madur
Madur - 1 yıl Önce

Arkadaşlar oy vermeyiz olur biter..

netice calişkan
netice calişkan - 1 yıl Önce

arttık kado verilsin

Hafiz
Hafiz - 1 yıl Önce

Kadro falan yok o bakire oldu bi daha da olmaz zaten boşuna kimse umitlenmesin


SIRADAKİ HABER