Diyanet cami inşaatları için maddi yardım istedi

Bütçesi tartışma yaratan Diyanet...

Diyanet cami inşaatları için maddi yardım istedi

Bütçesi tartışma yaratan Diyanet, inşaatı devam eden yurt içi ve yurt dışındaki camiler için ‘Bir Tuğla da Benim Olsun’ kampanyasıyla yurttaşlardan yardım istedi.

banner178
AA’nın haberine göre Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ayet ve hadislerin Müslümanlara camiler inşa etmeyi, camilere sahip çıkmayı, camileri onarmayı bir görev olarak yüklediğini belirterek, “Bizler caminin değerleriyle kurulan bir medeniyetin varisleriyiz. Sadece ibadetlerimiz değil tarihimiz, edebiyatımız, örf ve adetlerimiz camiyle iç içedir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın, inşaatı devam eden yurt içi ve yurt dışındaki camiler için vatandaşların yardımına başvurduğunu anlatan Erbaş, “Aziz milletimizin bugüne kadar olduğu gibi kıyamete değin camilere destek olacağına canıgönülden inanıyoruz. Bu bağlamda ‘Bir Tuğla da Benim Olsun’ kampanyasını başlatmış bulunuyoruz” dedi.

Erbaş, kampanyaya katılmak isteyenlerin ‘CAMİ’ yazarak 1379’a mesaj göndermeleri halinde 10 lira yardımda bulunabileceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 00:55
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
61 61 Ts 61700
61 61 Ts 61700 - 1 yıl Önce

Dini haberler, sitesini yöneten adî, alçak
ve şerefsiz yöneticiler, oradan öyle dalga geçer gibi haber yapıp, küçümsediğiniz o yardım kampanyası, sizin hani o toz konduramadiğinız ve hep onlarla alakalı haberleri, itina ile öve öve yaptığınız, hatta haberiniz sempati kazansın diye kişi resimlerini özellikle en güzellerinden seçtiğiniz önceki yöneten birilerinin boşalttığı diyanet ve diyanet vakfının kasalarına, hâli hazırdaki hizmetleri devam ettirebilmek için talep edilen zarurî bir yardım kampanyasıdır. Şerefsizlik yapıp her daima diyaneti ve mevcut yöneticileri yıpratmaya çalışmak da ancak, sizin gibi ne yaptığını bilmeyen, densizlere yakışır....

27
27 - 1 yıl Önce

Şerefsizliğe devam ediyorsun dini haber.

61 61 Ts 61700
61 61 Ts 61700 - 1 yıl Önce

Benim yaptığım o yorumu adamsanız paylaşırsınız, değilseniz zati diyecek birşeyim yok admin................

SIRADAKİ HABER