Cumhurbaşkanı Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı Keita ile...

Cumhurbaşkanı Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısını Açıkladı


Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 bin 348 teröristin etkisiz hale getirildi


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı Keita ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Mali terörden çok çile çekti. Biz de bu acıyı çektik, çekiyoruz. Terörle mücadele kapsamında Malili kardeşlerimizin yanındayız. Terörün dili dini etnik kimliği yoktur." dedi. Ayrıca Erdoğan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 2 bin 348 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Türkiye'den Mali'ye Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk ziyareti gerçekleştirmekten mutluluk duruyorum.

banner178
Mali terörden çok acı çekti. Biz de bu acıyı çektik, çekiyoruz. Terörle mücadele kapsamında Malili kardeşlerimizin yanındayız. Terörün dili dini etnik kimliği yoktur.

Şu an öğrendiğime göre 2348 terörist etkisiz hale getirildi. Bütün teröristleri bölgeden temizleyene kadar mücadelemiz sürecek.

DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram gibi örgütlerin öncelikli hedefi, her zaman Müslümanlar olmuştur. Bu hususta özellikle batılı ülkelerin daha çok hassasiyet göstermesini bekliyoruz.

Biz sadece ülkemizi hedef alan değil tüm terör örgütlerine karşıyız. Terörizme karşı samimi mücadele verilecekse tüm ülkeler aynı tutumu sergilenmeli.

Kardeşiz ya, dikkatimi bir şey çekti. Burada ulaşım sıkıntısı var. Toplu taşım yok. Burada Metrobüs sistemine nasıl bakarsanız diye sordum ve İstanbul'da gördüğünü çok beğendiğini söyledi. Gerekli konuşmaları yaptım gelecek hafta Türkiye'den firmalar gelip gerekli konuşmaları yapacaklar.

Şahsıma devlet nişanı takdim etmeleri beni onurlandırdı bunu milletim adına kabul ediyorum.

FETÖ terör örgütü ile mücadele gündemimizdeki bir konuydu. Aziz kardeşime ülkemizle sergilediği dayanışma nedeniyle teşekkür ediyorum.

Ekonomik ve ticari ilişkilerimiz bağlamında THY'nin Bamako seferlerini artırmasını olumlu buluyorum

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 23:09
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER