Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temenni ederim Afrin akşama kadar düşmüş olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 46. Muhtarlar  Toplantısı'na konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temenni ederim Afrin akşama kadar düşmüş olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temenni ederim Afrin akşama kadar düşmüş olur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 46. Muhtarlar  Toplantısı'na konuştu. "Hedefimiz ülkemizi dünyanın 10 ekonomisinden biri haline getirmektir" diyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: Fabrikalarda çarklar durmasın diye var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Hamdolsun ülkemizi 4 kat büyüterek bu çabalarımızın karşılığını aldık. 2, 2 buçuk katlık büyümeyi sağlamamız lazım. Hedefimiz ülkemizi dünyanın 10 ekonomisinden biri haline getirmektir.


ŞEYTANI DA TAŞLADIK TAVAFIMIZI DA YAPTIK

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı harekatını kendi imkanlarımızla kendi kasamızdan yaptık.Hani 'şeytan taşlamaktan tavaf etmeye fırsat bulamıyor' derler ya, bizi işte bu duruma düşürmek istediler. Hamdolsun, biz şeytanı da taşladık tavafımızı da yaptık


HAYALİM DEDİĞİ ŞEHİR HASTANELERİ HİZMETE GİRİYOR

banner178
Bu yıl 5 şehir hastanemizi, gelecek yıl 7 şehir hastanemizi hizmete açıyoruz. Demokrasimize sahip çıkarken emniyetten, kalkınmadan asla taviz vermedik. Dünyada bu ikisini başaran az ülke vardır. 584 bin yeni öğretmen atadık, 110 yeni üniversite kurduk. Sağlıkta hastane ve diğer tedavi kurumları olarak 3 bin yeni tesisi ülkemize kazandırdık. Şimdi de şehir hastanelerimizi devreye alıyoruz. Bölünmüş yol uzunluğumuz 79 senede 6 bin 100 kilometreydi. Biz 16 senede buna 20 bin kiloketre bölünmüş yol ilave ettik. Karayollarımızın üzerine 258 yeni tünel inşa ettik. Dağları deldik, aşılmaz dağların hepsini delip geçtik. Ülkemizde daha önce olmayan yüksek hızlı tren (YHT) hatlarını inşa ettik. Şu anda Ankara, Konya, Eskişehir ve İstanbul YHT'den istifade ediyor. Eskiden sadece belirli bir kesimin faydalanabildiği hava yolunu, halkın yolu haline getirdik. Eskiden lüks otobüs fiyatına şimdi uçakla gidebiliyorsun. 

'TERÖRLE MÜCADELEMEZİ ANLATAN YENİ BİR MARŞ YAZILSIN'

İstiklal Marşımızın anlamını ancak dilimizle birlikte kalbimizle birlikte okuduğumuzda anlayabiliyoruz. En büyük üzüntüm marşı yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. Burada da bestekarlara görev düşüyor. Güfte var, istenilen beste yok. 34 yıllık terörle mücadelemizi şöyle hakkıyla  ifade edebilecek bir şiirimiz, bir marşımız da yok.Temenni ederiz ki o da çıkar. Şu anda Fırat Kalkanı, Afrin, biz bununla ilgili bir İstiklal Marşı gibi demeyeyim ama bir Mehter Marşı gibi marşı da yazamalar mı? Bunu hazırlasınlar. Evde torunum bile Mehter Marşı ile yürüyor. Askerlerimizi de Mehter Marşı ile yürütür gibi yeni marşlarla yürütelim. 15 Temmuz için de marş yazılabilmeli. Şiirlerini yüreğiyle de yazan şairlerimize çok önemli görevler düşüyor.


"TEMENNİ EDERİM, AFRİN TAMAMEN DÜŞMÜŞ OLUR"

Afrin'deki ne kadar terörist etkisiz hale getirildi diye son rakamları alayım istedim, 3 bin 444 terörist etkisiz hale getirildi. Afrin'e biraz daha yaklaştık, temenni ederim akşama kadar Afrin tamamen düşmüş olur. Görüyorsunuz o dağlarda ne tüneller açmışlar  değil mi? Bunları kim yaptı? O teröristler mi? Sadece onlar değil, bunların  ortakları da var. Koalisyon güçleri olarak hep beraber bu işleri yaptılar. O  teröristlerde bu kadar akıl yok, siz bakmayın. Bugün 54'üncü gününe giren  harekatta 3 bin 500'e yakın terörist etkisiz hale getirilirken bin 300  kilometrekareye yakın toprak da teröristlerden temizlendi.

Milliyet

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER