Camiye Temizliğe Giden Yaşlı Adam Vefat Etti

Camiye temizliğe giden yaşlı çifti ölüm ayırdı !

Camiye Temizliğe Giden Yaşlı Adam Vefat Etti

’de 'nde temizlik yaparak para kazanan , eşini de yanına alarak camitemizliğine gitti. Camiye girerken  fenalaşan adam hayatını kaybederken, yaşlı kadının eşini kurtarmaya çalıştığı anlar anbean caminin güvenlik kamerasına yansıdı..

Ölüm onu camide yakaladı... Hayat arkadaşı ellerinde  hayatını kaybetti.

Olay,sabah saatlerinde Çay Mahallesi'ndeki 'nde meydana geldi. Perşembe günleri camiyi temizleyen Hatice Uğurlu (65), bu kez eşi Hasan Uğurlu'yu (75) alarak camiye temizliğe gitti. Ancak yaşlı adam caminin kapısından içeri girer girmez bir anda fenalaşarak yere düştü.

KALP MASAJI YAPTI

Eşinin  düştüğünü gören kadın ise telaşa kapıldı. Eşinin omuzlarından tutarak halının üzerine çeken kadın daha sonra kalp masajı yapmaya çalıştı.Eşinin hareket etmediğini gören kadın caminin yakınında bulunan esnafa haber verdi. Camiye gelen vatandaşlar durumu  112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları müdahalenin ardından yaşlı adamın hayatını kaybettiğini anladılar. Yaşlı adamın cesedi alınarak Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Adamın ölüm anı,caminin girişinde bulunan güvenlik kamerasına yansıdı.

"GÖRÜNTÜLERİ KAMERADAN GÖRDÜK"

Çay Camisi'nde fahri olarak müezzinlik yapan Ramazan Şengül, "Biz bu olayı öğlen namazına geldiğinde öğrendik. Direk kameralardan baktık. Kadın burada yaklaşık 3 yıldır çalışıyor. Eşi de yaşlı olduğundan beni yalnız bırakma demiş ve yanında gelmiş. Evleri Aydınpınar Camisi'nin orada. Oradan buraya yürüyerek geliyorlar. Araçları da yok. Kapıdan içeri beraber giriyorlar ve adam orada yığılıyor. Kadın ise orada ne yapacağını şaşırıyor. Kendi imkanları ile omuzundan tutarak halının üzerine çekiyor. Hava vermeye çalışıyor, kalp masajı yapmaya çalışıyor. Bir insan eşine ne yapacaksa yapmaya çalışıyor. Yüzüne su atıyor ve kahvehaneden insanları çağırıyor. Sağlık ekipleri gelip adamı götürüyorlar. Ancak vefat etmiş" dedi. 

İHA

Diyanet haber

.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 14:07
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER