CAMİ VERGİ TARTIŞMASI

Almanya bir süredir Müslümanlardan "cami vergisi" alınması tartışmalarına sahne oluyor.

CAMİ VERGİ TARTIŞMASI

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Kasım ayında yapılan Ulusal İslam Konferansı’nda ülkedeki Müslüman derneklerin ülke dışından desteklenmesinin engellenmesi çağrısında bulunmuştu.

Kasım ve Aralık aylarında yeni sistem ve alınacak kararlar üzerinde çalışmalara başlanıldı. Hükümetin görevlendirmesi ile istihbarat ve maliye bakanlığı camilere yapılan bağışları incelemeye başladı. Müslüman ülkelerden buradaki kuruluşlara bağış veya destek yapılmak istenirse ilgili ülkelerin büyükelçilikleri tarafından Dışişleri Bakanlığı'na bildirilmesi zorunlu olacak. Almanya izin vermediği sürece hiçbir bağış veya yardım yapılamayacak.

ALMANYA’DA VAHHABİLİK YAYILIYOR

Alman istihbarat raporları Şia ve Ehli Sünnet inançları tarafından İslam dışı olarak görülen Vahhabi-Selefi inancının Almanya’da arttığını ortaya koyuyor. Suudi Arabistan başta olmak üzere, BAE ve diğer Körfez ülkeleri tarafından desteklenen Selefi Vahhabi gruplar cihat propagandası yaparak kargaşa çıkarmayı planlıyor. IŞİD, Boko Haram, El Kaide, Taliban gibi terör örgütleri Vahhabi Selefi inancına sahip ve kendilerini Sünni Hanbelî olarak göstererek üyelerinin artmasını sağlıyorlar.

Son dönemde yapılan küresel araştırmalara göre Selefi Vahhabi inancı ve eylemleri nedeniyle İslamiyet ve Kuran’ın mesajı gölgelendi. Özellikle Vahhabi IŞİD’in kanlı eylemleri sonrası dünyada Müslüman olanların sayısı hızla azaldı.

Müslüman olmayıp, Müslümanlarla barış içerisinde yaşama düşüncesine sahip olan insanlar ise hızla İslam ve yabancı karşıtı oldular.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA 

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER