Cami imamını Darp Ettiler Sebebi İse...

Ereğli’nin Sarıtopallı Mahallesindeki cami lojmanında Ramazan Bayramının birinci günü beş kişi tarafından evin kapı ve pencereleri kırılarak baskın yapılan

Cami imamını Darp Ettiler Sebebi İse...

Ereğli’nin Sarıtopallı Mahallesindeki cami lojmanında Ramazan Bayramının birinci günü beş kişi tarafından evin kapı ve pencereleri kırılarak baskın yapılan İmam Hatip Cumali Çelik ile eşi çocuklarının gözü önünde darp edildi. Olaya sert tepki gösteren Diyanet Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç, Toplumun yol göstereni, örnek duruşuyla insana ve insanlığa rehber görevini üstlenen din görevlilerine yapılan saldırılar insana, insanlığa yapılan bir saldırıdır ifadelerini kullandı.
 

Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç Ereğli İlçesinde İmama Yapılan Darp Olayıyla İlgili Şu Açıklamalara Yer Verdi.

Bayramın birinci günü bayram namazını kıldırıp cami cemaatinin tamamıyla bayramlaşma yaptıktan sonra evine giden ve diğer akraba ve dostlarıyla bayramlaşma hazırlıklarını yapma aşamasında iken, ikamet ettiği lojmana gelerek Faruk C., Sezai C., Sertaç C, İlker E. ve Emre S. tarafından evin kapı ve pencereleri kırılarak eve girmek suretiyle İmam Hatip Cumali Çelik ve eşi iki çocuğunun gözü önünde saldırganlar tarafından darp edilerek dövülmüşlerdir. Yapılan baskın ve darp neticesinde İmam Hatip Cumali Çelik ağır şekilde yaralanmış, eşine ise, kısmı darp uygulanmıştır. Olayı duyan mahalle sakinleri olaya müdahil olarak kolluk kuvvetlerine durumu bildirilmiş ve mahalleye jandarma ekiplerinin müdahil olmaları sağlanmıştır.


İlahiyat Fakültesi mezunu, 15 yıllık Din Görevlisi olan ve pedagojik formasyon eğitimini alan İmam Hatip Cumali Çelik’in Ereğli Sarıtopallı mahallesindeki görevine başlayalı henüz daha dört ay oldu diyen Başkan Ali Koç, dört aylık bir hizmet süresinde hiç kimseye yönelik bir husumet beslemediğini, Diyanet İşleri Başkanlığımızın kuruluş ve görevleri konusundaki yasa çerçevesinde çocuklara, orta yaş ve ileri yaş gruplarına yönelik günün belirli bölümlerinde din eğitimi ve Kur’an öğrenimi konusunda gayretli çalışmalar yaparak mahalle halkının ve özellikle eğitim çağında olan çocuklar ile gençlerin takdir ve beğenisini kazanarak ramazan ayı içerisinde hayır severlerin katkılarıyla iftar programları düzenlemiştir.

banner178
Atıl vaziyette olan mahallenin eski cami binasının kütüphaneye çevrilmesi ve içerisinin kitap ve materyallerle donatılması konusunda geniş çalışmalar yaparak kısa sürede hizmete girebilecek projelerini oluşturmuştur.

Bugün dünyanın dört bir yanında düşmanlıklar hat safhadayken Müslüman’ın Müslüman’a kin gütmesi, gönül yıkması ve darp ederek şiddet uygulaması kabul edilir bir nitelik değildir” şeklinde konuşan Başkan Ali Koç, şöyle konuştu:

Biz her zaman örnek olmalıyız diyoruz, örneğimiz şiddet oluyor, biz kardeşlik huzurumuzu inşa edelim diyoruz kardeş kardeşi vuruyor veya şiddet uyguluyor, yeterince düşmanımız varken batıllar içinde bir birimize Müslüman deyip batıl yaşıyoruz. Bu bize yakışan bir duruş değildir. Bu kardeşliğin tesisi değildir. İnsanız, şiddetten uzak konuşmayı denesek insanlığın inşasına en azından yardımcı olmuş oluruz.

Diyanet Haber

DİNİ GERÇEK HABER

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 2 hafta Önce

Admin duyun sesimizi bu fetoculerin işi bakin konyanin her tarafına yayılıyor yayılacak önlem alinmazsa

Hasan Işıklar
Hasan Işıklar - 2 hafta Önce

Sebep nedir darp edilmesine

osmanercan1968@hotmail.com
osmanercan1968@hotmail.com - 1 hafta Önce

Sebebi ne belli değil,nasıl haber yalanmı buda

SIRADAKİ HABER