CAMİ DERNEĞİ Mİ ? YOKSA ŞİRKET Mİ ?

Cami Derneği Mi ? Aile Şirketi Mi ?

CAMİ DERNEĞİ Mİ ? YOKSA ŞİRKET Mİ ?

 Ereğli Kavaklık Mahallesi Cami Derneği Başkanı Ahmet Bayar’ın derneği aile şirketi gibi yönettiğini belirten vatandaşlar, Cami adına gelen maddi yardımların bile akibetinden kimsenin bilgisi olmadığını söylediler.  Bayar’a haklarını helal etmeyen mahalle sakinleri ve cami cemaati, kendisinin bir an evvel camiden el çekmesini istediler.

Kavaklık Mahallesi Camiisi ve müştemilatını ailesinin malıymış gibi kullanan ve Mahalle sakinlerini derneğe üye yapmayan Ahmet Bayar’dan her geçen gün şikayetler çığ gibi büyüyor. Kavaklık Camii Çevre Güzelleştirme, Okul ve Camii Yaptır4ma Derneği Başkanı Ahmet Bayar’ın cami cemaati ve mahalle sakinleri arasında huzursuzluk yarattığını belirten vatandaşlar, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın müdahale etmesini istediler. Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık 10 yıl önce yapımı gerçekleştirilen ve dernek tarafından müftülüğe devri yapılmadığı gerekçesi ile ruhsat alamayan Kavaklık Camii’nde önceki yıl yapılan kongrede olaylar yaşanmıştı. Kongre öncesi camiye gelen çok sayıda kadın ve erkek cemaat Dernek Başkanı Ahmet Bayar’ı derneği aile şirketine çevirmekle suçlayarak, kendisine muhalif olanları üyelikten attığını ve üye olmak isteyen cami cemaati ve mahalle sakinlerini üyeliğe kabul etmemekle suçlamışlardı.  Bayan cemaatin kendilerini neden üyelikten attığını sorduğu Kavaklık Camii Çevre Güzelleştirme, Okul ve Camii Yaptırma Derneği Başkanı Ahmet Bayar, dernek tüzüğünün üyeliklerle ilgili maddelerini okuyarak kendisinin tüzüğü uyguladığını savunmuştu. 

Kongreye katılan Kavaklık Mahallesi Muhtarı Nazif Kaplan ise mahallesinde ikamet eden 35 kişinin evrakları tam olmak kaydıyla derneğe üyelik müracaatında bulunduğunu ancak yönetimden kendilerine menfi yada müspet yönde bir açıklama gelmediğini vurgulamıştı. Yaşanan tartışma sırasında Dernek Başkanı Ahmet Bayar kendi ailesi ve akrabaları olduğu öne sürülen üyeler dışındakilerin salondaki sıralardan kalmasını isterken, sert tartışmalar yaşanmış ve Bayar mahalle halkını polis çağırmakla tehdit etmişti. Bayar’ın bu tehditi üzerine kongrede ortan daha da gerilmişti. Daha sonra Ahmet Bayar’ın aile şirketi gibi yönettiği derneğe üye yaptığı yakınları ile kongreyi gerçekleştirmişti. HAKLARINI HELAL ETMEDİLER Haklarının yendiğini savunan bazı cami cemaati ise Allah’ın her günahı affettiğini, bir tek kul hakkını affetmediğini hatırlatarak Dernek Başkanı Ahmet Bayar’a haklarını helal etmediklerini söylemişlerdi.

BAYAR’IN KEYFİ UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR Kavaklık Mahallesi sakinleri, Dernek Başkanı Ahmet Bayar’ın keyfi uygulamalarının aynın sürdüğünü belirterek, Cami adına derneğe gelen maddi bağışların bile nasıl kullanıldığından bilgilerinin olmadığını söylediler. Mahallede cami cemaati ile dernek başkanı Ahmet Bayar arasındaki gerginliğin sürdüğünü belirten vatandaşlar, Kdz. Ereğli Kaymakamlığının olaya el atmasını istediler. 

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA
 

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip yolcu
Garip yolcu - 7 ay Önce

Bir cami işletmecisi de Bursa ili mudanya ilçesi mesudiye sahili ( Ayazma sahili) Ali Fatma Gün Camii dernek başkanı Sabri pınar. Cami kendi malı gibi kafasına göre iş yapıyor

SIRADAKİ HABER