Bozdağ, Diyaneti Kadınlarla Dolduracağız

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ...

Bozdağ, Diyaneti Kadınlarla Dolduracağız

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bugün Diyanet İşleri Başkanlığının bünyesinde bulunan birim müdürlüklerinin her birinin bünyesinde bir kadın daire başkanı, kadın müftü yardımcısı, kadın murakıplar, kadın müfettişler, kadın Kur'an kursu öğreticilerinin sayılarını artırma konusunda da adımlar atıldı." dedi.

banner178
Bozdağ, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yozgat Temsilciliğinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, KADEM'in kadın hakları, kadının hukuku, demokrasi ve hayatın her alanında yeni bir ses getirdiğini, yeni nesil bir kadın hareketini, yeni sivil toplum anlayışını Türkiye'ye kazandırdığını söyledi.

Bozdağ, "En son yaptıklarımızdan bir tanesi ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Diyanet İşleri Başkanı'nın 5 yardımcısı var onlardan birisinin kadın olması, Prof. Dr. Huriye Martı'nın atanmasıdır. Bu da Türkiye'de ezber bozan son derece önemli ve tarihi bir adımdır. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığının bünyesinde bulunan birim müdürlüklerinin her birinin bünyesinde bir kadın daire başkanı ataması ilk defa yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığında 7 kadın daire başkanı ataması yapılmıştır. Bütün illere en az bir kadın müftü yardımcısı, büyük şehirlere daha fazla kadın müftü yardımcısı atama kararı alındı ve bununla ilgili ilk atamalar yapıldı, yenileri için de çalışmalar yapılıyor. Kadın murakıplar, kadın müfettişler, Kur'an kursu öğreticilerinin sayılarını atma konusunda da adımlar atıldı. " dedi.

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip
Garip - 1 yıl Önce

Reisi kadınlar bitirecek galiba

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Sayın Bekir Bozdağ, söyledikleriniz büyük hatadır. Masonların oyunlarına geliyorsunuz. Ehli Sünnet çizgisinden kaydığınız sürece bir daha toparlayamazsınız. Kadını bırakın Diyanette erkekler bile İlahiyatı bitirince kendini din alimi sanıyor. Sonunuz Diyanette yapacaklarınızla olacak sanırım. Yaradanın gücüne gider size verdiği nimetlere karşılı yaptıklarınız!!!

Osmanlı
Osmanlı - 1 yıl Önce

Osmanlıdaki dini teşkilatları inceleyin, yaptığınız hataları anlarsınız Sayın Bakan. İtikadi konularda diyanet ile birlikte sizin de hatalarınız var. Ehli Sünnet vel Cemaat dairesinden sapmak felaket getirir bu ülkeye.

Elif Ergül
Elif Ergül - 1 yıl Önce

Sayın başkanım diyanete girmek için elimden geleni yaptım, hasta olmama nazaran. Ne yaptıysam boş bir kadın olarak maddi manevi ihtiyacım var. Bir birey bir anne olarak hayat zorluyor yaşarken, çözüm bulamadım. Alacaksanız da kimleri alacaksınız çünkü pes etmek üzereyim. Saygılar sıradan vatandaş.

Halil olgun.
Halil olgun. - 1 yıl Önce

Ya inanmayın ağzından öyle bir laf çıktımı..

SIRADAKİ HABER