Bir imamdan daha fazlası: İyi insan Levent Hoca

Levent Uçkan 10 yıldır Kadıköy'de ki Hasan Paşa Camii'nin imamı...

Bir imamdan daha fazlası: İyi insan Levent Hoca

Levent Uçkan 10 yıldır Kadıköy'de ki Hasan Paşa Camii'nin imamı o sana diyecek biri var değil 10 yıldır öğrencilerin kimsesizlerin madde bağımlılarının Mahalle sakinlerinin abisi. Yani bu ülkenin iyi ve güzel insanı.

insan olmaya çalışıyoruz böyle bir gayret içerisindeyiz. 

banner178
Yaptıklarıyla o kadar çok insanın hayatına dokundu ki bu yıl Diyanet Vakfı'nın düzenlediği iyilik ödülüne layık görüldü.

Elhamdülillah eylesin diyelim daim eylesin hayatımız boyunca farklı iyilikleri İnşallah toplum olarak koştura bilmeyi bizlere nasip etsin. Camide her gün yemek pişiyor kimsesizlere dağıtılıyor haftanın belli zamanları yöre günleri de düzenleniyor. Sadece bunlar da değil Marmara Üniversitesi'nden 300 öğrencinin ev kirası karşılanıyor, bazı günlerde Cami bir anda revire dönüyor. Kızılay için kan bağışı yapılıyor. Ccanı sıkkın olan bile Levent hocaya koşuyor. Onun en büyük destekçisi mahalle sakinleri çok iyi organize oldu. Allah razı olsun. Burada  muhtarımızın çok aktif desteği var. Biz yüre günleri ve benzeri gibi yani işte sarmasında mıhlamasına kadar çok farklı ev ürünlerini, Cami cemaatimizden ailelere ürettirip açık büfe şeklinde Cami bahçesinde her isteyene rahatlıkla girip ikramlardan yararlandı. işte göre günleri mesir macunu şenlikleri gibi pek çok Festival havasında şeyler yapılıyor bu bölgede. 

Ben daha önce açıkçası Milli Eğitim'de öğretmenlik yaptığım tekrardan aktif görevlerde bulundum ama hani şu imamlık yıllarında hani bunu bir şikayet olarak değil şimdi yorulduğum kadar yorulmadım. Yani Burası sabah namazında başlayan bir tempo yatsıya kadar vakit aralarında da pek çok farklı sosyal hizmetin yapıldığı bir tempo. ara Kendi öz ellerimizin peşinde ihtiraslarım uzun peşinde koşmaktan Ne mutlu olabiliriz de mutlu edebiliriz.
 

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
HELAL OLSUN HOCAM
HELAL OLSUN HOCAM - 1 yıl Önce

SİZİN GİBİ HOCALAR HAK ETTİĞİ MAKAM DA DIGERLERI ARKASİNDA CUMA NAMAZI BİLE KILMAYA GİTMİYORUM

SIRADAKİ HABER