Bekir Bozdağ "İlçe Merkezinde Kur'an Kursu Olmayan İlçe Müftüsünü Ben İşin Doğrusu Görevde Tutmak İstemiyorum"

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ ...

Bekir Bozdağ "İlçe Merkezinde  Kur'an Kursu Olmayan İlçe Müftüsünü Ben İşin Doğrusu  Görevde Tutmak İstemiyorum"


Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ 34.İl Müftüleri istişare toplantısında konuştu, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte konuşmadan bazı anektodlar;

"Diyanet İşleri Başkanlığı Devletimizin kadim teşkilatlarından bir tanesidir. bugün Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinde pek çok tartışma yapılıyor. Bu tartışmayı yapanların bir kısmı Diyanet'e gerçekten karşı oldukları için yapıyorlar. Devletin içinde Anayasal bir kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığının varlığından rahatsızlar.

Eğer FETÖ terör örgütünü herkesle beraber hatta çoğu insandan sonra Diyanet İşleri Teşkilatı farketmek zorunda kaldıysa bu bizim çok ama çok büyük bir eksikliğimizdir.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 34. İl Müftüleri istişare toplantısında konuştu
Memleketin dört bir yanında sağlıklı bir şekilde din hizmetinin verilmesinden rahatsızlar.
Diyanet İşleri Başkanlığı birliğimizin, dirliğimizin çimentosu kuruluşlardan bir tanesidir.

banner178
Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Vakfımızla beraber işbirliği içerisinde mutlaka yayınlanan herşeyi değerlendirmeli, bunları gerektiğinde rapora dökmeli ve Türkiye kamuoyu ile paylaşmalı, İlahiyat Fakültelerimizle işbirliği ve ortak çalışmalarda bulunmalıdır.


Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye'nin dört bir yanında olup bitenleri yakından takip etmesinin doğal görevi olduğuna inanıyorum. Bir gazetede yazı çıktı Diyanet İşleri Başkanlığı o yazıyı görecek inceleyecek. Bir kitap yayınlandı bakacak. Bir yerde sohbet yapılıyor, inceleyecek, değerlendirecek. TV ve radyolardaki yayınlarıda takip etmemiz lazım.


Son din olmanın vasfı kıyamete kadar her tür soruna cevap vermekten geçiyor. Bunun yoluda ictihadın sürekliliğini ortaya koymaktır.

Cumhurbaşkanımızın bütün kaygısı bazı kendini bilmezlerin yaptığı açıklama ve değerlendirmelerle islama ve müslümanlara zarar verme endişesidir.

Herşeyi bilenmiş gibi konuşanlar var. Bu büyük bir felaket.

Çocuklarımızı korumak için hepimiz büyük bir gayret içersinde olmalıyız. 4-6 yaş ve Kur'an Kursları son derece önemli.
İlçe Merkezinde Kur'an Kursu olmayan hiç bir yer bırakmayacağız. İlçe Müftüsü öğrenci bulamıyorsa o müftüyü derhal görevden alalım. Kur'an Kursu olmayan ilçe Müftüsünü ben işin doğrusu görevde tutmak istemiyorum. Birde süre veriyorum o süre içerisinde açılmadığı takdirde o müftü arkadaşla çalışmayacağım. Bu işe önem vermeyen arkadaş orda oturmamalı." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 20:52
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Malesef,Kuran Kursu olan bazı ilçelerde de kurslar sadece lise öğrencilerine pansiyon görevi yapıyor.

SIRADAKİ HABER