'Başörtülüleri Öcü' Gören Serra Yılmaz Çarşafa Girdi

Başörtülülere yönelik öcü benzetlerinde bulunmuş olan oyuncu Serra Yılmaz, İtalyan yapımı La prima pietra filmi için çarşafa büründü.

'Başörtülüleri Öcü' Gören Serra Yılmaz Çarşafa Girdi

İtalya'da vizyona girecek olan ve yönetmenliğini Rolando Ravello'nun üstlenmiş olduğu La prima pietra filminde, Serra Yılmaz çarşafa büründü.

Filmde Müslüman bir kayınvalide rolünü oynayan Serra Yılmaz, çarşaflı pozları ile gündemde çok konuşuldu. Serra Yılmaz'ın bu rolü, bir dönem başörtülülere söylemiş olduğu sözleri hatırlattı.

Çarşaf giydi

İtalya'da bu Cuma vizyona girecek olan La prima pietra'da Müslüman rolünü üstlenen Serra Yılmaz, filmin her sahnesini başörtülü ve çarşaflı olarak oynadı.

Serra Yılmaz'ın film için çarşafa girmesini insanlar para için olarak yorumladı.

Başörtülülere öcü demişti

Serra Yılmaz 2012 yılında katıldığı bir televizyon programında başörtülülere yönelik skandal açıklamalarda bulunmuştu.

Serra Yılmaz başörtülüler için, ben bazen korkuyorum başörtülülerden. Geçen gün hastaneye gittim, içeri girdim simsiyah bir öcü geldi üstüme. Korktum, korkutucu geliyor bana. Ama hiçbir zaman kimseye neden başını örttün deme hakkını kendimde görmüyorum. Hiç kimsenin de bana sen niye başını açık geziyorsun, niye içki içiyorsungibi bir şey sorma hakkı da yok. Bu konuyu sömürerekten baskıya uğradığını iddia eden arkadaşların haklı olduğunu düşünüyorum ama bunun çok da hayati bir baskı olduğunu düşünmüyorum demişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 10:55
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER