Başbakan Açıkladı Geç Kalındı Diyanet Akademisini Kuruyoruz.

Başbakan Binali Yıldırım...

Başbakan Açıkladı  Geç Kalındı Diyanet  Akademisini Kuruyoruz.

Başbakan Binali Yıldırım İl Müftüleri Toplantısı'nda konuştu. "Tarikatların işi  ticaret değildir, siyaset değildir" diyen Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle: Üzülerek söylemek isterim ki bazı tartışmalar,  gözümüzün ışığı gibi korumamız gereken Diyanet İşleri  Başkanlığı'na gölge düşürüyor. Tartışmalar, hakikatın bulunmasına hizmet ettiği  zaman hiçbir sorun yok ama kafa karıştırmaya, kaos çıkarmaya dönük olduğu zaman  gerçeklere gölge düşmüş oluyor.

Elbette hepimizin, her Müslümanın görevi hakikate  ulaşmak. Zira İslam, ebedi hayatımızın bir güvencesidir. Herkesten ve tüm  vatandaşlardan beklentimiz, Diyanetin tartışmalar dışında, tartışmaların üstünde  tutulmasına hassasiyet göstermesidir. Tarikatların işi irşat etmektir. Tarikatların işi  ticaret değildir, siyaset değildir, vatandaşın dini duygularını istismar ederek  kendi karanlık menfaatleri uğruna vatandaşları ifsat etmek değildir. Bunun  bedelini bu ülke 15 Temmuz'da ödedi. Yüce dinimiz İslam kıyamete kadar bütün  hurafelerden, tahrifattan uzak tutulmalıdır. Diyanet teşkilatımızın bırakacağı  her boşlukta merdiven altı din tüccarları, istismarcılar, üfürükçüler,  hurafeciler insanların itikadını bozan, yalan yanlış işler yapacaktır. Bunlar  tabiatıyla esas değil istisnadır, azdır ama yine de mide bulandırmaktadır.

banner178
DİYANET AKADEMİSİ KURUYORUZ

Hükümetimiz yeni bir adım atarak Diyanet  Akademisinin kurulmasına karar verdi. Her şeyin akademisi var. Siyasetin  akademisi var. Diyanetin akademisi en önce olması gerekirken maalesef en sona  kalmış durumda. Geç olsun güç olmasın ama Diyanet Akademisi çok güzel hizmetlere  vesile olacak, buna inanıyoruz. Bir an önce de hayata geçmesi için gerekli  gayreti gösteriyoruz.

Diyanetin bütün birimleri ile madde bağımlılığı, şiddet ve ırkçı davranışlara karşı gençleri uyarması gerekiyor. Din görevlilerimiz, müftülerimiz bu konuda kuşatıcı, kucaklayıcı, herkese hitap eden bir tavırla konuşmalısınız. Camiler herkesindir, sosyal hayatımızın merkezidir, kalbidir. Uzaklaştırıcı üsluptan uzak olmalıyız. Diyanet orta yoldur. Büyük camilerimizde kütüphaneler oluşturmamız şart. Ayrıca camilerimizin çevresi insanları cezbedecek şekilde yeşillendirilmeli, park gibi olmalıdır. Oradaki ortamın cami dışında da devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Üniversiteye girişteki kısıtlamayı, kat sayı engellerini kaldırdık. Kamuda kılık kıyafet adı altındaki engellemeyi kaldırdık. Kuran kurslarına 12 yaş altının gitmesini yasaklayan düzenlemeyi kaldırdık. Bu yasağın asıl amacı Kuranın öğrenilmesini yasaklamaktı. Belirli bir yaştayken hafızlığa gitti, hak kaybına uğramıyor, kaldığı yerden devam ediyor. Cemevleri ile ilgili kısıtlamalara son verdik. Din kitaplarının içine Alevilikle ilgili kısımlar ekleyerek, Alevi kardeşlerimizin isteklerini yerine getirdik. 2007'den bu yana Muharrem ayında Avrupa'daki vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak üzere Alevi kanaat önderlerini Diyanet İşleri Başkanlığı'mız Avrupa'ya yönlendiriyor. Batı içine kapandıkça eski hastalıkları nüksediyor. Irkçı, çatışmacı, nefret tutumları ortaya çıkıyor. İslam güzellikler dinidir. İslam belli bir kültürel yerin değil, tüm yeryüzünün dinidir. İnsanlığa karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için lüzumsuz tartışmalardan kaçırmalıyız.

banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
ASİL AMACINIZ  2 MİLYON  İMAM HATIPLIYI  BİTİRMEK BITIRDINIZ  ZATEN DOYMADINIZ
ASİL AMACINIZ 2 MİLYON İMAM HATIPLIYI BİTİRMEK BITIRDINIZ ZATEN DOYMADINIZ - 1 yıl Önce

Siz VARKEN İMAM HATIPLIYE SALDIRAN YOK IKTIDAR BEYEFENDILERI FETOCU XIHNIYETIN TALEBELERI İLAHİYATCİ İMAM HATIPLININ DİPLOMASINA BILOKE KOYAN 10 BİN KADRO DA SADECE İMAM HATIPLIYE AYIRDIĞINIZ KADRO 350 YAZIKLAR OLSUN SALDIRI YAPANLAR SİZİN KADAR YARA KAN VE GÖZ YAŞI AKITTIRAMAXDI İKİ MİLYON İMAM HATIPLIYI ÖNCE kpss sonra YETERLİLİK İLE KULLANIP PARA İLE SOYDUNUZ O BELGELER ELLERIMIZDE BOMBA GİBİ PATLADI SONRA PEŞKEŞ SONRA ISIM DEGISTI DHBT SINAV OLDUCEKTINIZ BOMBA PATLATTINIZ ŞİMDİ İSE AKADEMİ ADI ALTINDA MAKSAT İMAM HATIPLININ EKMEĞİNE GÖZ DİKİP BU YAPTIGINIZI 28 ŞUBAT DUSMANLARI YAPMADI ALLAHA YEMİN OLSUN SİZE OY VEREN DİNDAR İMAM HATİPLİ NAMUSUMUZU ŞEREFİNE SATAN KİŞİDİR ELİ KANLI ORTADOGU ORTAKKARI

Sn. Editör
Sn. Editör - 1 yıl Önce

Asil amacınız 2 milyon .......... başliğiyla yorum yapan mübtezelin yorumunu hangi süzgeçten geçirdiniz de yayinladiniz. .. merak ettim?

SIRADAKİ HABER