Azimli Genç 5 Ayda Hafız Oldu

Trabzon'un Araklı ilçe Müftülüğüne bağlı Erenler Kur'an kursu öğrencilerinden Mahmut Yalçın  5 ayda hafizlığını tamamladı.

Azimli Genç 5 Ayda Hafız Oldu

500 Tl para ve kitap hediye eden  İlçe  Müftüsü Abdülkerim Tohumcu şunları söyledi:  "Mahmut Yalçın evladımız çok zeki ve çalışkan bir öğrencimiz. Hoca ve öğrenci işbirliğiyle bu başarı elde edildi. Bunun gibi keşfedilmeyi bekleyen nice gençlerimiz var. Bakın daha yeni! Erzurum imam hatip lisesi son sınıf öğrencisi bir Kuran talebesi hafızlık yarışmasında Dünya 1. Oldu.

Onur verici bir durum. Kuran herkesin ağzına yakışıyor, insan onunla güzelleşiyor, hayatlar onunla düzene giriyor. Özellikle genç dimağlarada Kuran daha bir farklı güzellikte.  Malumunuz Bayramdan sonra yaz Kuran kursları başlayacak. Bu süreçte velilere de büyük görevler düşüyor. Kuranla gençleri buluşturalım, onlarla camileri Kuran kursları  şenlenidirelim.

Bakın o zaman toplumda hırsızlık, yolsuzluk, kötü alışkanlıklar olur mu?

Son olarak şunu belirtmeden geçemiyecem; bu gibi başarılarla bizleri onurlandıran bütün hocalarımıza teşekkür ediyor bu istikamette devam etmelerini temenni ediyorum..."

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 00:23
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER