Arçelik ve vestele soruşturma başlatıldı

Rekabet Kurulunca, Arçelik Pazarlama AŞ ile Vestel Ticaret AŞ hakkında yürütülen ön araştırmanın sonucunda karar çıktı. Rekabete duyarlı bilgi değişimi yoluyla

Arçelik ve vestele soruşturma başlatıldı

Rekabet Kurulunca, Arçelik Pazarlama AŞ ile Vestel Ticaret AŞ hakkında yürütülen ön araştırmanın sonucunda karar çıktı. Rekabete duyarlı bilgi değişimi yoluyla rekabeti ihlal ettikleri iddiası ile başlatılan araştırmada elde edilen bilgi ve tespitler üzerine iki deve soruşturma açılmasına karar verildi.

Rekabet Kurulu, Arçelik Pazarlama AŞ ile Vestel Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

ÖN ARAŞTIRMA YAPILDI

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Arçelik Pazarlama AŞ, Vestel Ticaret AŞ ve BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin rekabete duyarlı bilgi değişimi yoluyla rekabeti ihlal ettikleri iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma karara bağlandı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Arçelik Pazarlama AŞ ile Vestel Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

banner178

İŞTE KURUMUN RESMİ AÇIKLAMASI

Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Vestel Ticaret A.Ş. Hakkında Soruşturma Açıldı (12.3.2018)

Arçelik Pazarlama A.Ş., Vestel Ticaret A.Ş. ve BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin rekabete duyarlı bilgi değişimi yoluyla 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 08.02.2018 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

- Arçelik Pazarlama A.Ş.

- Vestel Ticaret A.Ş.

hakkında soruşturma açılmasına, 18-04/49-M sayı ile karar verdi.

* Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun'u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz. 
AA

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER