Adıyaman’daki Kerküklü Türkmenlerin iade edilmesine DUR diyelim !

Adıyaman’daki Kerküklü Türkmenlerin iade edilmesine DUR diyelim !

Tüm dünyadaki Türklerin ve Türkmenlerin anavatanı konumunda olan Türkiye’de gizli bir el Türkleri ve Türkmenleri ‘Öz yurdunda garip öz yurdunda parya’ olmasını istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Konya’da yaşanan iade rezaleti kamuoyunda büyük bir infiale sebeb olmuş ve Uygur Türkü hafız kardeşimiz İbrahim Vubuli’nin geri gönderme merkezinden serbest bırakılması ile sonuçlanmıştı.

Yine bir iade trajedisi, bu kez Kerküklü Türkmenler iade edilmek ile karşı karşıya.

Adıyaman’da yaşayan ve şu an Gaziantep Oğuzeli Geri Gönderme Merkezi’nde bulunan 3 Kerküklü Türkmen kardeşlerimizin avukatı İsmail Kıran konuştu.

İbrahim Vubuli olayı sonrası umutlandığını söyleyen İsmail Kıran, yüce milletimizin hassasiyet gösterip bu iade rezaletini durdurmak için kamuoyu oluşturmaya davet etti.

Avukat İsmail Kıran şunları söyledi:

Öz yurdunda garip öz yurdunda parya dedikleri bu olsa gerek, anavatanı olarak gördükleri Türkiye’ye sığınan Türkmenler idam ile karşı karşıya!! Irak Hükümeti’nin Türkiye’den talep ettiği üç Türkmen idam edilmek için Irak’a geri gönderilmek üzere. 

Şu an Gaziantep Oğuzeli Geri Gönderme Merkezinde bulunan ailesi ve çocukları Adıyaman’da kalan üç Türkmen’in bir an önce salıverilmesi için gereken yapılmalı eğer yapılmaması halinde üç genç Irak’a iade edilir edilmez idam edilecek.

Bir iftira üzerine yapılan gözaltı neticesinde altı yıldır Türkiye’de kalan ve hiçbir suçu olmayan bu gençler idamdan kurtarılmalıdır.

Bu konuda insanları hassas olmaya ve bu konuyu gündem etmeye davet ediyorum.

Biz de DİNİGERCEKHABER olarak Kadirşinas Müslüman Türk Milleti’nden Uygur Türkü kardeşimiz Hafız İbrahim Vubuli olayında gösterdiği hassasiyeti bu 3 Kerküklü Türkmen kardeşlerimiz için göstermesini de istirham ediyoruz.

KAYNAK : HABERNİDA

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER