Abdülmetin Hoca son yolculuğuna uğurlandı

İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Balkanlıoğlu'nun cenazesi bugün Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan namazın ardından Edirnekapı Sakızcıağacı Şehitliği'ne defnedilecek.

Abdülmetin Hoca son yolculuğuna uğurlandı

Fatih Camii tarihi günlerinden birini yaşıyor. Abdülmetin Balkanlıoğlu'nu ebediyete uğurlamaya binlerce seveni katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği’ne defnedilecek.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ . TIKLA & İNDİR

İlim ile geçirilen bir hayat

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, 1958’de Çorum’un Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı köyünde dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitiren Balkanlıoğlu Hoca, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca’dan alan Balkanlıoğlu Hoca, 1977 tarihinde Şile’de Ağva Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii’nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983’de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Balkanlıoğlu Hoca, bu görevinden sonra emekliye ayrıldı. Balkanlıoğlu Hoca, evli ve 2 evlat babasıydı.

İsmailağa Cemaati'nden açıklama

İsmailağa Cemaati, Balkanlıoğlu'nun vefatı sonrası açıklama yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Mürşidimiz Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhu) Hazretleri'nin ilim, irşad, davet ve tebliğ alanında büyük bir davaya dönüşen usulünün, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında insanlıkla buluşması konusunda büyük hizmetlerde bulunmuş olan camiamızın kıymetli hocalarından Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Ümmet-i Muhammed'in dertleri ve sıkıntılarıyla hemhal olan, kendine has unutulmaz üslubu ile halkımızın gönlünde taht kuran ve hayatını Ehl-i Sünnet itikadının yayılması ve Sünnet-i Seniyye'nin tatbiki konusunda hizmete vakfeden muhterem hocamıza Mevla Te'ala'dan rahmet, ailesi, yakınları, akrabaları ve ihvaanımız başta olmak üzere bütün sevenlerine sabr-ı cemil niyâz ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 19:15
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER