2018 Yılının İlk 10 Tır’lık Un ve Gıda Yardımı Dualarla Uğurlandı

19 Ocak 2018 Cuma günü saat 14.00’da, İl Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubemizce, 10 TIR un ve gıda yardımı, dualarla Suriye’ye gönderildi.

2018 Yılının İlk 10 Tır’lık Un ve Gıda Yardımı Dualarla Uğurlandı

Programda konuşan İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven, Kayseri’den Suriye’ye yönelik her ay gönderilen 10 TIR un ve gıda yardımlarının bu ayki TIR’larla sayısının 284’e ulaştığını ifade ederek şunları söyledi:

“Şu an uğurlayacağımız 10 TIR un ve gıda yardımımızla, 22 aylık süreç içerisinde Kayseri’den toplam 284 TIR göndermiş bulunuyoruz. Bu yardım TIR’larımızı, sınır ötesindeki ihtiyaç sahibi Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmak için gayret sarf ediyoruz. Bu amaçla yapmış olduğumuz çalışmaları, Yüce Mevla bereketlendirsin.

Bizlere bu yardımları ulaştıran, Türkiye Diyanet Vakfı’nı hayırlarına aracı kılan bütün hayırseverlerimize ve özellikle de işadamı ve sanayicilerimize sizlerin, mazlumların, mağdurların, muhtaçların adına teşekkür ediyorum. Yüce Mevla, onlara helal ve bol kazanç ihsan eylesin.

banner178
Bugün Cuma vaazında da ifade ettiğimiz üzere gelecek ay olan Şubat’ın 15’ine kadar şu kış şartlarında, sınır ötesindeki Suriyeli kardeşlerimizin rahat bir kış geçirip karınlarını doyurmaları için ‘Suriye’ye Yardım Kampanyası’ başlatmış bulunmaktayız. Bu yardımları, Türkiye Diyanet Vakfı’nın ikinci başkanı olan İlyas Serenli Hocamızın katılımıyla ve büyük bir organizasyonla 15 Şubat 2018 tarihinde göndermeyi hedefliyoruz.

Bundan sonraki çalışmalarımıza yine katkılarıyla destekte bulunacak olan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Yüce Mevla, kabul etsin.” dedi.

Güven, konuşmasını dua ile tamamladı. Duanın ardından TIR’lar Halep’e doğru uğurlandı.

2018 yılının ilk 10 TIR un ve gıda yardımını uğurlama programına, İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, İl Müftü Yardımcıları Mehmet İzci, Fatma Feyza Güner, Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, din görevlileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 18:43
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER