18 YIL SONRA BİR İLK !

Sinop 18 yıl sonra 12 hafız verdiSİNOP - Sinop'ta 'Hafızlık İcazet Merasimi' Alaadin Camisi'nde düzenlendi.

18 YIL SONRA BİR İLK !

Sinop'ta 'Hafızlık İcazet Merasimi' Alaadin Camisi'nde düzenlendi. Programa Sinop Valisi Köksal Şakalar, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 6 hafız öğreticisi, 12 hafız ve vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, "Allah'ın kitabını okuyanlar, namazlarını kılanlar, rızık olanlar verilenlerle infak edenlerin zarar etmesi söz konusu olmaz. Kur'an-ı, dünyamızı ve ahiretimizi tanzim eden ahkamla döndüren Rabb'imize, dünya ve ahiretinin salih anahtarını Kur'an'la bize gönderen Rabb'imize sonsuz hamdüsenalar olsun" dedi.
Konuşmanın ardından ilahiler ve Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Akabinde protokol üyeleri tarafından öğrencilere hediyeler takdim edildi.
Hafız öğreticisi Süleyman Bayan ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Peygamber efendimizin 'Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir' hadis-i şerifi en güzel bir şekilde odaklandığımız nokta burası. Çocuklarımız inşallah sevgili Peygamber efendimizin bu sözüne mazhar oldular. İnşallah bundan sonra amel edip Rabb'imizin cennetine kavuşacaklardır" diye konuştu.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER