11 Kişinin Can Verdiği Kaza'da Otobüste Bulunanlar Konuştu

"Eskişehir içinden Bursa istikametine giderken çevre yolu üzerinde benim önüme bir karaltı çıktı"...

11 Kişinin Can Verdiği Kaza'da Otobüste Bulunanlar Konuştu

- Yolculardan Mumcu: 
- "Şoförün arkasında oturan arkadaş görmüş. 'Şoför uyudu, o hızla yalpalayıp ağaca vurdu.' diyor"

- Mustafa Mumcu, kendisinin kaza sırasında arka koltuklarda oturduğunu kaydetti.

- Otobüs şoförü Muhsin Ö: 
- "Eskişehir içinden Bursa istikametine giderken çevre yolu üzerinde benim önüme bir karaltı çıktı. Köpek sandım vurmayayım diye direksiyonu hafif sağa kırdım ama toplayamadım. Yol kenarında bulunan ağaca çarptım"

- "Önüme bir karaltı çıktı. Köpek sandım"

banner178
Kaza sırasında otobüsü kullanan şoför Muhsin Ö, emniyetteki ifadesinde, saat 00.00'da Ankara Kızılay'dan kendisi, yedek şoför ve muavin ile yolcular dahil 55 kişiyle yola çıktıklarını belirtti.

Muhsin Ö, araçta bir ya da iki çocuğun da bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:  

ŞOFÖR MUHSİN Ö :

"Ankara'dan yola çıktığımızda aracı Erkan A. kullanıyordu. Sivrihisar Bademli Tesisleri'nde aracın sevk ve idaresini ben aldım. Erkan A, araç alt kısmında bulunan yatak kısmına dinlenmeye gitti. Eskişehir içinden Bursa istikametine giderken çevre yolu üzerinde benim önüme bir karaltı çıktı. Köpek sandım, vurmayayım diye direksiyonu hafif sağa kırdım ama toplayamadım. Yol kenarında bulunan ağaca çarptım. Olayda yaralanmadım ama vücudumda ağrılar oluştu. Doktor raporu tanzim edildi. Çarpma sonucunda araçta bulunan yolcular panik yaşadı. Yaralananlar oldu. Olay yerinde ölenler olduysa da görmedim. Şaşkındım ve kendimde değildim. Olayda kusurum olduğunu düşünmüyorum. Hızlı değildim, uyumuyordum, anlık olaydı. Gözümün önüne bir karaltı geldi, köpek sandım." şeklinde açıklama yaptı.

AA

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 17:12
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER