Zeytin Dalı Harekatı'na destek

- Niğde'de mahkumlar tarafından yüzer gramlık paketler halinde hazırlanan yaklaşık 5 bin kavurma, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan güvenlik güçlerine ulaştırılmak üzere Hatay'a gönderildi

Zeytin Dalı Harekatı'na destek

NİĞDE (AA) - Niğde Açık Cezaevinde mahkumların hazırladığı yaklaşık 500 kilogramlık kavurma, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan güvenlik güçlerine ulaştırılmak üzere Hatay'a gönderildi.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde Açık Cezaevinde düzenlenen törende, kahraman Mehmetçik'in yaklaşık 45 gündür, vatanın birlik ve bütünlüğü için canla başla gözlerini kırpmadan, hayatlarını ortaya koyarak mücadele ettiğini söyledi.

Operasyonda şehit olanlara rahmet, yakınlarına sabır dileyen Dönmez, gazilere de acil şifa temennisinde bulundu.

Dönmez, operasyona katılan Mehmetçik için ne yapılsa az olacağını vurgulayarak "Çeşitli kurumlardan destek alarak cezaevi bünyesinde faaliyete geçen kavurma atölyesinde hazırlanan 5 bin paket kavurmayı, Afrin'de harekata katılan askerimize bir nebze olsun yardımcı olabilmek, maddi ve manevi desteğimizi gösterebilmek için gönderiyoruz." dedi.

Açık Cezaevi Müdürü de Ramazan Fidanoğlu da Mehmetçik'in her zaman yanlarında olduklarını dikkati çekerek şöyle konuştu:

"Mukaddes vatanımızı, aziz milletimizi payidar kılmak için Afrin'de kahramanca mücadele eden, vatana hizmet yolunda can veren güvenlik güçlerine maddi ve manevi her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu göstermek adına askerlerimize ulaştırmak üzere kurumumuz tarafından üretilen yüzer gramlık 5 bin adet kavurmayı gönderiyoruz. Kısa bir zaman önce Kırıkkale Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğince yaklaşık 150 küçükbaş kurumumuza bağışlanmış, bunu da kavurma haline getirerek 10 bin 760 adet kavurmayı Afrin'deki askerlerimize ulaştırdık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah kahraman güvenlik güçlerimizi, askerimizi ve polisimizi korusun ve daima muzaffer eylesin."

Hazırlanan yüzer gramlık 5 bin paket kavurmanın yüklendiği araç, yapılan duanın ardından İskenderun 39. Tor Kışlası'na ulaştırılmak üzere Hatay'a doğru yola çıktı.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER