Ramazan Ayında Okunacak Kitaplar 

11 ayın sultanı olan ramazan ayında okuyabileceğiniz Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Büyük İslam İlmihali gibi çok sayıda kitap bulunmaktadır. Bu kitapların tamamını internet üzerinen online olarak temin edebilirsiniz.

Ramazan Ayında Okunacak Kitaplar 

Oruç tutmanın faziletini çok daha güzel bir şekilde yaşamak için, bu ayı dolu dolu geçirmek oldukça önemlidir. Çalışmak İmandandır. Okumak İmandandır. Sabır, erdemli, sakın olmanız ve karakterinize göre bu ayı çok daha güzel yaşayarak, bir çok kötü alışkanlıklarınızdan da sıyrılmanız oldukça güzel olacaktır. İslam için aslında namaz ve kişinin ahlakı çok daha önemlidir. Oruç ise tam anlamı ile Allah'ın rızası için yapılmaktadır. Aslında yaradan bizleri açlık ile sınamamaktadır. Bu düşünce her ne kadar insanlar içinde var olsa da, aslında bizim sınandığımız nokta, acziyetimizdir. Sevdikleriniz için bu acziyetin ne olduğunu temelinden öğrenmelerine adına Hediyelik Kur'an-ı Kerim Orta Boy ve İnci Tesbih (krem) alabilirsiniz. Özellikle bu aylarda bu tür hediyelerin oldukça büyük önemi bulunuyor olmasından dolayı, Hediyelik Kur'an-ı Kerim Orta Boy ve İnci Tesbih (krem) için www.bkmkitap.com sitesine girebilir ve buna göre bu tür özel kitapları da bir arada bulabilirsiniz.

https://cdn.bkmkitap.com/hediyelik-kuran-i-kerim-orta-boy-ve-inci-tesbih-krem-1213706-38-O.jpg

Peygamber Efendimizin Hayatı

Hemen hemen her evde bulunan kitapların başında Hz. Muhammed'in Hayatı gelmektedir. Hem İslam Peygamberi olması ve hemde gerçekten zorlu bir hayatı ve tabii ki peygamberlik dönemi geçirmiş olmasından dolayı, her günün neredeyse bir kitaplık olduğunu da söyleyebiliriz. Ancak insanların bu kadar fazla okumayacağı da kesin olmasından dolayı, zamana göre, günümüz alimleri tarafından, günümüze uygun şekilde ve gençlerin anlayabileceği gibi, siyer'e uygun olarak Hz. Muhammed'in Hayatı yeniden kaleme alınır. Burada aslında çeşitli terimlerin ve yazımın değiştiğini söyleyebiliriz. Güzel bir hediye kitap olacağı gibi, kendi çocuğunuz için de alabilirsiniz.

https://cdn.bkmkitap.com/hz-muhammedin-hayati-28114-704384-28-O.jpg

En Önemli İslami Eserler

İslamın en önemli eseri, Kuran'ı ve Hadisleri bizlere en akıcı şekli ile anlatan eserlerdir. Örneğin yemek adabı veya tuvalet adabı ya da akraba ilişkileri, gibi bir çok farklı durumlar için Kuran'da ve tabii ki Peygamberimizin hayatında bir takım olaylar yaşanmıştır. Bunlar günümüz diline uygun olarak bizlere anlatılması ile birlikte, bizimde anlamamız daha kolay bir hale gelir ve ne yapacağımızı biliriz. İşte temel olarak genellemeli bir şekilde İslam dinini bizlere anlatan Büyük İslam İlmihali sayesinde, dinin ne olduğunu, Peygamberin görevlerini ve yapmış olduklarını, Müslümanlığın ne olduğunu ve bir Müslümanın ne yapması ve nasıl yaşaması gerektiğini de öğrenebilirsiniz. Büyük İslam İlmihali, özellikle kütüphanelerde ve kitap okumayı sevenlerin başucunda yer alan eserler arasında bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 19:30
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER