İmamı camide boynunu keserek öldürdüler

Güney Afrika’nın Durban şehrinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda kar maskeli saldırganlar cemaati ve imamı hedef aldı. Öğle namazını için camide bulunan imam saldırganlar tarafından boğazı kesilerek öldürüldü, 2 kişi de bıçak darbeleri ile yaralandı.

İmamı camide boynunu keserek öldürdüler

Durban polis sözcüsünün yaptığı açıklamada, öğlen namazı sırasında kar maskeli 3 saldırganın camiyi ateşe verdiğini ve 3 kişinin boğazını kestiğini belirtti.

Yaralılardan birinin hayatını kaybettiğini, diğer iki yaralının ise durumunun ağır olduğu belirtildi.

Sebebinin henüz açıklanmadığı saldırının ardından polis, ekiplerini olay yerine hemen gönderdiğini ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını aktardı.Bıçaklı saldırının ardından camiyi ateşe veren saldırganlar, arabayla olay yerinden kaçtı.

Polis şefi Nqobile Gwala, kundaklama ve cinayete teşebbüs eden bu saldırganları kısa bir süre içinde bulacaklarını açıkladı.

İlk kez yaşanan bir saldırı

Güney Afrika’da daha önce görülmemiş bu olay, 55 milyonluk nüfusunun sadece yüzde1.5’inin Müslüman olması sebebiyle tarihinde bir ilki yaşıyor.Görgü tanıklarının verdiği ifadeye göre, saldırganlar silahla beraber bıçaklı saldırı da gerçekleştirdi.

Reaction Unit Güney Afrika güvenlik şirketi sözcüsü Prem Balram; “Daha önce camiilerde hırsızlık olduğunu duymuştuk. Ama böyle bir şeye ilk defa şahit oluyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER