GÜNCELLEME - Köpek gezdirirken keşif yapmışlar

- Bartın'da çok sayıda ev ve iş yerinden çeşitli ürün, eşya ve paranın yanı sıra, enerji nakil hattı ve mazot çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheliden 2'si tutuklandı ADLİ SÜREÇ EKLENDİ

GÜNCELLEME - Köpek gezdirirken keşif yapmışlar

BARTIN (AA) - Bartın'da çok sayıda ev ve iş yerinden çeşitli ürün, eşya ve paranın yanı sıra, enerji nakil hattı ve mazot çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, oto sanayi sitesindeki bir büfeden 5 bin lira değerinde sigara, iş yeri kasasından da 200 lira para çalındığı ihbarı üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, olayda kullanılan otomobili tespit etti.

Olaydan bir süre sonra uygulama sırasında ekiplerin durdurduğu söz konusu otomobilde bulunan Özkul E. ve Burak D. gözaltına alındı. Burak D, yapılan sorgusunda büfeyi kendilerinin soyduğunu söyleyerek, suç ortağı arkadaşları olan Muharrem Ünver'in de olaya karıştığını iddia etti.

Fırınlı Köyü'nde yaşayan Ünver'in gözaltına alındığı olayda şüpheliler, çalıntı eşyaları, TOKİ konutlarında kiraladıkları bir evde sakladıklarını itiraf etti.

banner178
Evde yapılan aramada 187 paket sigara, 110 lira bozuk para, 4 adet fişek, 1 adet el dedektörü, 1 adet televizyon, 20 litre mazot olmak üzere çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen Mehmet K, Rüstem K, Davut G, Muharrem Ünver, Özkul E. ve Doğan Purçak da emniyet ekiplerince gözaltına alındı.

Şüphelilerin, emniyette yapılan sorgusunda ve daha önce gerçekleştirdikleri hırsızlık olaylarına ait kamera görüntülerinde, küçük evcil köpekleri gezdiriyormuş gibi yaparak, dikkat çekmeden hırsızlık yapacakları ev ve iş yerlerinin keşiflerini yaptıkları belirlendi.

Şüphelilerin, Bartın kent merkezinde 2 iş yeri hırsızlığı, Kozcağız beldesinde 6 kez enerji nakil kablo hattı hırsızlığı, İnkumu beldesinde 1 enerji nakil kablo hattı hırsızlığı, Bartın merkezinde 2 enerji kablo nakil hattı hırsızlığı, mazot hırsızlığı ve Ordu’da 1 evden hırsızlık olaylarına karıştıkları tespit edildi.

Şüphelilerin ayrıca, hırsızlık için girdikleri ev ve iş yerlerinde altın ve değerli madenleri bulmak için dedektörlerle tarama yaparak ev sahiplerinin gizlediği altınların, yer altına döşenen fiber kabloların yerlerinin tespiti için kullandıkları belirlendi.

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Doğan Purçak ile Muharrem Ünver, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Özkul E. adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı,

Diğer şüpheliler ise savcılıktaki sorgularının ardından salıverildi.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER