Ağız Speyi Verilen Çocuk Ölümden Kıl Payı Kurtuldu

12 yaşındaki Doğukan D. 26 Ocak tarihinde belirli hastalık sebiyle annesi ve babasıyla Kadirli Devlet Hastanesine götürüldü. Hastanenin Acil servisinde tedaviye

Ağız Speyi Verilen Çocuk Ölümden Kıl Payı Kurtuldu

12 yaşındaki Doğukan D. 26 Ocak tarihinde belirli hastalık sebiyle annesi ve babasıyla Kadirli Devlet Hastanesine götürüldü. Hastanenin Acil servisinde tedaviye alınan küçük çocuğa doktor tarafından ağız spreyi ve ağrı kesici reçete ile yazılıp evine gönderildi.

banner178
Hastalığı geçmeyen ve 24 saat sonra tekrar rahatsızlanan Doğukan  tekrar gittiği Kadirli Devlet Hastanesi'nde şeker komasında olduğu anlaşılarak ambulansla Gaziantep'teki Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Şekeri 800'e fırlayan Doğukan 20 gün komada kaldı. 2 kez kalp krizi geçiren ve bitkisel hayata giren Doğukan yaşam savaşından kurtularak hayata tutunmayı başardı. 


Hasta çocuğun annesi Hatice Doğru, hastaneye ilk gittiklerinde tahlillerin oğlunun şeker komasında olduğunun belli olduğunu söyleyerek,

"Buna rağmen bize ağız spreyi ve ağrı kesici verildi eve gönderildik. Benim oğlum ölebilirdi. Kadirli Devlet Hastanesi'nde acil servis de oğlumu kadın bir doktor muayene etti. Reçetede erkek doktor ismi yazıyor. Biz bu durumu şikayet ettik. Oğluma bir şeyi yok denilerek eve gönderen doktor reçete de adı yazan doktor çıkmadı. İki defa oğlumun kalbi durdu. İki defa makineye bağlandı bitkisel hayata girdi. Oğlum ömür boyu ilaç kullanmaya mahkum oldu. Bu konu araştırılsın ihmal ortaya çıkarılsın başka canlar yanmasın" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 15:30
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER