Erhan Usta

Mhp Grup Başkanı Erhan Usta konuşmasında
Bütçe konusu hakkında konuşan Erhan Usta bütçe konusuna ara verilmesi gerektiğini söylerek konuşmasına devam etti.
Ancak gündemde olan taşeron çalışması var basına yansıdığı kadarıyla bunun KYK ile birlikte yapılması ile ilgili işler gündeme geldi. Taşeron çalışmalarını KYK ile yapmak gibi bir bahane olmamalı. Meclise ara verildi ayın 9una kadar meclis çalışmayacak gibi bir bahane olmamalıdır. Bu taşeron konusunda da siyasi partilerin seçim vaadettiği
husustu bunu en adil şekilde çözmemiz lazım. Bu çözümü getirirken kitleri dışarda tutmak olmaz veya bu sorunu çözdükten sonra yine bu tür bir uygulamayı devam ettirerek aynı sorunu tekrar karşılaşma durumu olmaması lazım. Bu işin kalıcı adil düzgün bir şekilde yapılması lazım.
 Bu arada taşeronda ki işçilere benzer bir şekilde devlette çalışan vekil imamlar vekil hemşireler vekil öğretmenler onlara da kadro verilmesi için gündeme gelmesi lazım sadece taşerona kadro verilse olmaz bunların mecliste konuşulması lazım KYK yetkisi terörle mücadele için verilmiş bir yetkidir. Böyle bir konunun KYK ile yapılması uygun olmaz eksik olur. Meclisin toplanıp konuşulması lazım herkezin konuşup katkı verilmesi lazım. Bu anlamda taşeron konusunun mecliste konuşulup karara varılması lazım.

YORUM EKLE