Berat Albayrak: Gündemimizde Erken Emeklilik Yok

Erken emeklilikte yaşa takılanlar için açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ''Durumumuz ortada, Demirel gibi yapmayacağız. Gündemimizde erken emeklilik yok.'' açıklamasında bulundu.

Berat Albayrak: Gündemimizde Erken Emeklilik Yok

Berat Albayrak'tan erken emeklilik açıklaması: Demirel gibi yapmayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Partili birkaç milletvekili ile bir araya gelerek, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Erken emeklilikte yaşa takılanlar ve kamu çalışanlarına 3 bin 600 ek gösterge ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN'IN TALİMATIYLA HAREKET EDİLECEK

Berat Albayrak, erken emeklilik konusunda Demirel gibi yapmayacaklarını ifade ederek, ''Durumumuz ortada, gündemimizde erken emeklilik yok.. 3600 ek gösterge konusunda emniyetle ilgili, sağlık hizmetleriyle ve öğretmenlerle ilgili bir değerlendirme içerisindeyiz. Ama bir bakmışsınız ki tüm kamu personeli bir talepke geliyor. Bu olamaz. Cumhurbaşkanımızın vereceği talimat ile hareket edeceğiz.''ifadelerini kullandı.

'MALİYE BAKANLIĞI ÖDENEK VERMİYOR' OLUYOR

Milletvekillerinin kendisine yaptığı taleplere ilişkin konuşan Berat Albayrak, ''Bize taleple gelip yolumuz yarım kaldı diyorlar. Ben maliye bakanı olarak ilgili bakanlığa veriyorum, bu artık onların insiyatifinde. Öncelikleri belirleyen onlar, ama biz bakıyorsunuz 'Maliye Bakanlığı ödenek vermiyor' şeklinde söyleniyor. Bizim bakanlığın yapabileceği bir şey yok ki, onlardan isteyin. İlgili bakanlıkta bir şeylerde kısarak eksiklerini tamamlasın. Bütçesini verimli şekilde kullansın. Ben kendi bakanlığımda gerekli adımları atıyorum'' açıklamasında bulundu.

''AVRUPA'NIN DA EKONOMİK SORUNLARI VAR''

Bakan Berat Albayrak, benzer ekonomik sorunun aynı şekilde Avrupa ülkelerinde de olduğunu belirterek, ''Avrupa'da ekonomik sorunlar yaşıyor, biz sıkıntılı dönemi atlattık. Fransa'da yaşanan olaylara bakın, hem ekonomik hem daha fazla siyasi. Macron, Merkel ve May'in de sorunları var. Küresel ölçekte 2020'de sıkıntılı olabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 8 ay Önce

eh ne yapalım bir oyumuz var onuda vermeyveriz

SIRADAKİ HABER