AK Parti teklifi sundu!

AK Parti, marketlerde poşetin ücretli olmasını da içeren Atık Yönetimi Kanun Teklifi'ni TBMM'ye sundu. Poşetin tanesi 25 kuruştan satılacak

AK Parti teklifi sundu!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM Başkanlığı'na sundukları çevre ile ilgili yasa teklifi konusunda basına açıklama yaptı.

NAYLON POŞETİN TANESİ 25 KURUŞA SATILACAK

Mehmet Muş, atık yönetimiyle ilgili teklif uyarınca bakanlıkça bu konuda belediye ve il özel idarelerine teşvik verileceğini, marketlerde naylon poşetlerin 25 kuruş karşılığı satılacağını, yeni imar uygulamaları kapsamında bisiklet yolu zorunluluğu getirileceğini bildirdi.

İCRA TAKİPLERİ SANAL ORTAMDAN TAKİP EDİLEBİLECEK

banner178
Muş, TBMM Başkanlığı'na sundukları bir başka teklifle de telefon, elektrik, doğal gaz gibi abonelik sözleşmesinden kaynaklanan borçlarla ilgili icra takiplerinin artık sanal ortamdan yapılmasının sağlanacağını söyledi.

KONKORDATO İLANLARI...

 Son dönemde artan konkordato ilanlarıyla ilgili de teklifte üç madde bulunduğunu belirten Muş, getirilen yenilikleri şöyle aktardı: Konkordato ilan edilebilmesi için bağımsız denetim kuruluşu raporu gerekiyor. Söz konusu firmalarla ilgili kamu yararına denetim yetkisi sınırlaması getirilecek. Ayrıca yazdıkları raporlarla ilgili lisans iptaline kadar giden sorumlulukları olacak. 

ARABULUCULUK ZORUNLU KILINACAK

Muş teklifle ayrıca ticari anlaşmazlıklarda da arabuluculuğu zorunlu kılacaklarını bildirdi.

  banner179
  YORUM EKLE
  YORUMLAR
  Ayhan Yiğit
  Ayhan Yiğit - 8 ay Önce

  Hani netleşen bir tarih yok .nerde tarih

  SIRADAKİ HABER