MEB Sınav Başvuru Süresini Uzattı

MEB nitelikli liseler için sınav başvuru süresini uzattı

MEB Sınav Başvuru Süresini Uzattı

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına başvuru süresini yarın saat 18.00'e kadar uzattı.

Ortaöğretimkurumlarına girişte yapılacak isteğe bağlı merkezi sınav için başvuru süresi uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamada, "Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına başvuru süresi yarın (20.04.2018) saat 18.00’e kadar uzatıldı" denildi.

Sınav iki bölümden oluşacak

Merkezi sınav, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak. 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.

Sınavın birinci bölümü 09.30'da, ikinci bölümü ise 11.30'da başlayacak. Sınavın, birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek, ikinci bölümü ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve 60 dakika sürecek.

Sözel bölümde, 8'inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10'ar olmak üzere 50 soru, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20'şer olmak üzere 40 soru yöneltilecek.

İki bölüm arasında verilen süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanılacak. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamayacak.

DİNİ GERÇEK HABER

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER