İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine İlk Dersi Vali Azizoğlu Verdi

İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine İlk Dersi Vali Azizoğlu Verdi

Erzurum'da, inşaatı tamamlanan Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ilk dersi Vali Seyfettin Azizoğlu verdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Azizoğlu, inşaat aşamasından beri titizlikle takip ettiği Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret edip okuldaki öğrencilerin ilk dersine girdi.

banner178
Azizoğlu, ders sonrası öğrencilerle okul bahçesinde voleybol oynayarak, derslerinde başarı diledi.

Burada konuşan Azizoğlu, "Genç neslin daha sağlıklı ortam ve çağın gerektirdiği teknolojik donanımlı okullarda eğitim görmeleri için her türlü imkanı sağlıyoruz. Sizler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Öğretmenlerinizi derste can kulağıyla dinleyip derslerinize çok iyi çalışın. Bu okulları sizler için yaptık. Yarın bu sıralardan doktor, mühendis, devlet adamları çıkacak ve bizlerin bıraktığı görevi sizler devralacaksınız." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Azizoğlu, okulu gezip su, elektrik ve doğalgaz tesisatlarını inceleyerek, çıkabilecek eksikliklerin hızlı şekilde giderilmesi için talimat verdi.

750 öğrenciye örgün ve yaygın eğitim veren 24 derslikli lisenin, öğrencilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip olduğu ve bu hafta itibariyle kapılarını eğitime açtığı aktarıldı.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER