Bakan Yılmaz: 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz...

Bakan Yılmaz: 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışı öncesi yaptığı konuşmasında, 25 bin öğretmen müjdesi verdi.

Türkiye’de önceliğin eğitim olmasının gerektiğini belirten Yılmaz, “Türkiye’nin en öncelikli konusu eğitim. Bir insanın ülkesine yapacağı en büyük yatırım eğitimdir. Türkiye’nin 2023 hedefleri var dünyanın en büyük ekonomisi olma Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma yani 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefimiz var yani kızıl elma Türk milletinin kızıl elması insanlığı mutlu huzurlu barış içerisinde yaşatmaktır” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen kadrosuyla ilgili ise şunları söyledi:

“20 bin öğretmen alacağız, mecliste bir kanun çıkıyor. O kanun çıktıktan sonra 5 bin öğretmen daha alacağız. 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız. 600 binin üzerinde öğretmenimizi milli eğitim ailemizle buluşturmuş olacağız."
Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve programa katılan bir diğer bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin adının geçmiş dönem Maliye bakanlarından merhum Kemal Unakıtan’ın isminin verildiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
mnimet
mnimet - 1 yıl Önce

MEMUR ÖĞRETMENLER KURUMLARARASI GEÇİŞLE MEB'e Aktarılmayi bekliyor.
2012 yılında kaldırılan KURUMLARARASI geçişin yeniden verilmesini talep ediyoruz MEMUR ÖĞRETMENLER MEB'e Geçmek için müjdeli bir haber bekliyor. Sayın Bakanım

SIRADAKİ HABER