Suriye'de ABD'ye şok! 15 Amerikan askeri öldürüldü

Esed rejimi ordusunu destekleyen Halk Direniş Örgütü'nün ABD askerlerine yönelik saldırılar düzenlediği ve bu saldırılarda 15 Amerikan askerinin öldüğü iddia ed

Suriye'de ABD'ye şok! 15 Amerikan askeri öldürüldü

Esed rejimi ordusunu destekleyen Halk Direniş Örgütü'nün ABD askerlerine yönelik saldırılar düzenlediği ve bu saldırılarda 15 Amerikan askerinin öldüğü iddia edildi.

Esed rejimi ordusunu destkeleyen Halk Direniş Örgütü, Amerikan askerlerine saldırdı. Pravda Report'un haberine göre 30 Mart'ta bir askeri aracı vurdu ve altı Amerikan askerini öldürdü.

Araçtaki diğer sekiz asker ise yaralandı. 'Wargonzo' isimli Telegram kanallarında yayımlanan mesajlara göre örgüt, aynı gün (30 Mart) başka bir ABD'li askeri gruba Fırat'ın doğu tarafında Menbiç'ten Rakka'ya giderken saldırdı. Havan topu ateşiyle iki Amerikan askeri ölürken sekizi yaralandı.

1 Nisan'da ise Al-Shaddadi'deki evlere işçilere yardım amacıyla geldiklerini belirten dört kişi, Amerikalıların yaşadıkları evlere el bombaları attılar. Burada da yedi kişinin öldüğü ve on kişinin yaralandığı dile getirildi.

PENTAGON'DAN AÇIKLAMA YOK

Pentagon bütün bu bilgilerle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

ÖRGÜT AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan 'Syrialiveuamap' sayfasında örgüte ait video, Türkçe ve İngilizce notlarla paylaşıldı. Bu videoda rejime destek verdiğini belirten örgüt, Amerikan askerlerine saldıracaklarına yönelik açıklamalarda bulunuyor. Bu paylaşımların yaklaşık 5 gün önce yapıldığı görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER