Hakimin, İslam hakkında söyledikleri İngiltere'yi şok etti

İngiltere'nin Londra kentini kana bulamak planları yaparken yakalanan ve DEAŞ üyesi olduğu tahmin edilen 18 yaşındaki gence İngiliz hakimin söyledikleri gündeme

Hakimin, İslam hakkında söyledikleri İngiltere'yi şok etti

İngiltere'nin Başkenti Londra'da yakalanan 18 yaşındaki Ahmed Hassan, geçtiğimiz Eylül ayından beri aranıyordu.

Hassan, İngiltere'de bir tren istasyonunu kısmen patlatmıştı. Ardından saklanan Hassan, bulunduğu evin mahzeninde yeni bir eylem için bomba yaparken yakalandı.Elliden fazla insanın yaralanmasına yol açan Hassan mahkeme tarafından yargılanırken, İngiliz hakim Charles Haddon Cave'in söyledikleri İngiltere gündemine oturdu. Bazı İslam karşıtları resmen şok oldu. Hassan'ın eylemlerini aktaran hakim, Hassan'ın insanları nasıl öldürmeye çalıştığını anlattı.DEAŞ'lı teröriste: İslam barış dini, Kur'an terörizmi yasaklıyor, zarar veriyorsunuzHaddon Cave'in Hassan'ın davasındaki kapanış konuşmasında söyledikleri ise gündemin asıl konusu oldu.

Cave, Hassan'a hitaben; 

banner178
"İçeride Kur'an-ı Kerim okumak için çok vaktiniz olacak" dedikten sonra şunları ekledi; "Kur'an-ı Kerim'i okuduktan sonra İslamiyet'in barış dini olduğunu anlayacaksınız. Kur'an, terörizmi ve cinayeti yasaklıyor. Kur'an ve Sünnetin bu yönü Britanya yasalarında da var.

Siz İslamiyet'e ve Kur'an-ı Kerim'e zarar veriyorsunuz.

"The News'in haberine göre, Hassan'ın 16 yaşında İngiltere'ye mülteci olarak geldiği ve DEAŞ ile burada tanıştığı savcılar tarafından iddianameye kondu. Hassan ise DEAŞ bağlantısını reddediyor ve yaşının 18'den küçük olduğunu iddia ediyor. 

Kaynak:Risale Haber

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 10:38
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER