Filistinli İmam Şeyh Muhammed Saadet şehit edildi

Siyonist İsrail'in işgal altında tuttuğu Filistinin en büyük Arap kasabalarından...

Filistinli İmam Şeyh Muhammed Saadet şehit edildi

Siyonist İsrail'in işgal altında tuttuğu Filistin’in en büyük Arap kasabalarından Umm al-Fahm’da İmam Hatip olarak görev yapan Şeyh Muhammed Saadet şehit edildi.

1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah’ın da doğduğu şehir olan Umm al-Fahm’ın Tevhit Camii İmamı Şeyh Muhammed Saadet, sabah namazı sonrası camiden çıkarken kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Ağır yaralanan imam, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince Afula Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Şeyh Muhammed Saadet, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay sonrası suçun işlendiği yerde inceleme başlatan Siyonist ekipler konuyla ilgili henüz bir bilgi vermedi.

Tüm Kırmızı Çizgiler Aşıldı

banner178
Cami imamının şehit edilmesi, bütün Müslümanların tepkisine yol açarken, konuyla ilgili Umm al-Fahm Belediyesinden bir açıklama geldi.

Yapılan açıklmada şu ifadelere yer verildi:

"Umm al-Fahm Belediyesi olarak biz, bu korkunç suçu kınıyor ve şiddetle reddediyoruz. Özellikle, merhumun sabah namazını kıldırdıktan sonra camiden çıktığı sıraa şedit edilmesi kabul edilemez. Davet çalışmaları yapan ve insanlara nasihat ederek onları doğru yola ileten bir imamın katledilmesi; tüm kırmızı çizgilerin, meşruiyetin, yasal, etik, sosyal ve insani sınırların aşıldığını göstermektedir."

Siyonist Polisler Suçluları Aklıyor

Öte yandan Umm al-Fahm Âlimler Birliği de konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Şeyh Muhammed Saadet'in şehit edilmesini korkunç bir suç olarak nitelendirilen açıklamada şunlara yer verildi:

"Umumi manada bir insanı öldürmek; bütün insanlığı öldürmektir. Hele ki, maktul insanlara iyiliği emreden ve kötülükten meneden bir imamsa o vakit çok daha büyük bir suçtur. Diğer ırklara verilen değerin Araplara verilmeyişinin ön bulduğu bu topraklarda, polisin de bilerek veya bilmeden suçluları akladığını düşünüyor ve imamı şehit eden canilerin bir an önce bulunup cezalarının verilmesini talep ediyoruz."

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER