Camide bıçaklı saldırı: 2 ölü

Cape Town’daki bir camide cemaatin ibadeti sırasında bir Somalili tarafından gerçekleştirilen bıçaklı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Camide bıçaklı saldırı: 2 ölü

Güney Afrika'nın yasama başkenti Cape Town’da bir  camide ibadet sırasında düzenlenen bıçaklı saldırıda 2 kişi öldü, 3  kişi de  yaralandı. 

Bölge Polis sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, cemaat ile ibadet  eden saldırganın bıçakla 2 kişiyi öldürdüğünü, 3 kişiyi de yaraladığını belirtti.

banner178
Bölge Polis Sözcüsü Traut, "Sabaha karşı saat 03.00 sıralarında meydana gelen saldırıyı  Somali uyruklu bir kişi düzenledi. Saldırının nedenini araştırıyoruz." dedi.

Saldırganın yakalandığını dile getiren Traut, “Polisin,'Teslim ol'  çağrılarına karşı koyan şüpheli başından vurularak etkisiz hale getirildi.  Saldırganın cesedi otopsi yapılmak için ilgili kuruma sevk edildi.” diye konuştu.


Traut, saldırıyı düzenleyenin 30 yaşlarında olduğunu belirterek,  "Görgü tanıklarınn verdikleri ifadelerde saldırgan, cemaate kalacak yeri  olmadığını ve camiye gelmek istediğini söylemiş. Cemaat ile ibadet ediyorken bir  anda saldırmaya başlamış. Olayın detaylarını araştırıyoruz. Ayrıca camiye bomba  imha ekipleri sevk edildi.”  ifadelerini kullandı.

Güney Afrika’da 1 ay öncede başka bir camide bıçaklı saldırı gerçekleştirilmiş ve  o saldırıda da 3 cami cemaati öldürülmüştü.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER