Burası Hollanda...!

Utrecht Ulu Camii Meydanında Binlerce Kişi Sokak İftarında Buluştu

Burası Hollanda...!

Her yıl HDV Utrecht Ulu Camii tarafından düzenlenen artık marka haline gelmiş olan sokak iftarı geçen yıla nazaran daha kalabalık şekilde gerçekleşti.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ . TIKLA & İNDİR

Hollanda’nın Utrecht kentindeki “Cami Meydanı” olarak adlandırılan meydanda düzenlenen sokak iftarında Müslüman aileler, Hollandalı semt sakinleri ve çok sayıda Sivil Toplum kuruluşu bir araya geldi.

banner178
Hollanda Diyanet Vakfına (HDV) bağlı Utrecht Ulu Cami tarafınca düzenlenen sokak iftarına 1500’ün üzerinde kişi katıldığı tahmin ediliyor.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarına, Hollandalı semt sakinlerinin yanı sıra Sivil toplum kuruluşları, diğer dernek ve camiler, Utrecht polis teşkilatı, Utrecht belediye yetkilileri ve farklı bir çok kurum yöneticileri katılıyor. Özellikle müslüman ailer saatler öncesinden iftar alanını doldurmaya başlıyor. Bu yıl katılanlar arasında Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu, Selçuk Öztürk ve Farid Azarkan da yer aldı, başka bir programı nedeniyle Utrecht belediye Başkanı Jan van Zanen iftar sonrası ziyarette bulunarak uzun süre iftar alanında kalarak yetkililerle görüştü ve halk ile sohbet etti.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER