ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan skandal açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı, TSK ve ÖSO'nun başarıyla tamamladığı Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili açıklama yaptı. Dışişleri Bakanlığı açıklamasında...

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan skandal açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı, TSK ve ÖSO'nun başarıyla tamamladığı Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili açıklama yaptı. Dışişleri Bakanlığı açıklamasında "Afrin'deki gelişmelerden endişeliyiz" ifadelerine yer verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı'nın 58. gününde Afrin'in kuzey, güney, doğu ve batı bölgelerinde tamamen kontrolü sağladı.

banner178
ABD Dışişleri Bakanlığı, Afrin'deki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye'yi suçlayan skandal ifadelere yer verdi.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında "Amerika Birleşik Devletleri, Afrin'den son 48 saat içerisinde gelen haberler konusunda derin endişe duyuyor" denildi.

"Türk ordusu ve Türkiye destekli güçlerin saldırısı altında olan Afrin'de yüzbinlerce kişi acil insani yardım ihtiyaç duyuyor" gibi gerçeği olmayan ifadelerin kullanıldığı açıklama, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yayınlandı.

Yeni Şafak

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER