Türkiye Diyanet Vakfı Suriye’de 500 Bin Kişiye Ramazan Yardımı Ulaştıracak

Türkiye Diyanet Vakfı, Esed rejiminin yoğun saldırıları ve iç savaş altındaki Suriye'de ramazanda 500 bin kişiye yardım ulaştıracak.

Türkiye Diyanet Vakfı Suriye’de 500 Bin Kişiye  Ramazan Yardımı Ulaştıracak

TDV Suriye'de ramazan boyunca gıda, temizlik ve çocuklara kıyafet yardımı yapacak, aynı zamanda iftar programları düzenleyecek.

Suriye'nin İdlib kentindeki yardım çalışmalarına katılan TDV Genel Müdürü Av. Mehmet Savaş Polat, yaptığı açıklamada, Suriye'de ramazan boyunca yardım çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. 

Polat, "Bugün Suriye'de gıda, temizlik ve çocuklara kıyafet yardımı yapıyoruz." dedi.

Suriye'de halihazırda her gün 235 bin ekmek ve 15 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yapıldığını kaydeden Polat, "Ramazan yardımları çerçevesinde de Suriye'de 70 bin kişiye iftar, 30 bin aileye de gıda ve temizlik kolisi dağıtacağız. Dolayısıyla Suriye'de Ramazan ayında ortalama 500 bin kişiye yardım ulaştırmış olacağız." ifadelerini kullandı. 

Öte yandan TDV'ye ait Suriye'de 5 okulun olduğunu hatırlatan Polat, toplamda 2 bin öğrencinin eğitimine destek verdiklerini belirtti.

TDV Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İlyas Serenli ve Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioglunun da yer aldığı TDV heyeti, Dana bölgesindeki Beraim Anaokulu ile Kah bölgesindeki Sultan 2. Abdulhamid Han Okulunu ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER