Tokyo Camisi'nde, Türk yemeklerinin sunulduğu iftar

Japonya'nın başkenti Tokyo'da Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Tokyo Camisi'nde, Türk yemeklerinin sunulduğu iftar programı düzenlendi.

Tokyo Camisi'nde, Türk yemeklerinin sunulduğu iftar

Tokyo Camisi İmam Hatibi Muhammet Raşit Alas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayırseverlerin destekleriyle ramazan ayı boyunca iftar verdiklerini söyledi.

DİYANET İLE İLGİLİ HABERLERE ANINDA ERİŞMEK İÇİN MOBİL UYGULAMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ

Alas, iftar kapsamında her gün yaklaşık 500 kişiye yemek verdiklerini kaydetti.

Türkiye'den gelen aşçıların hazırladığı iftarlara sadece Müslümanlar değil, Japon vatandaşların da iştirak ettiğini belirten Alas, iftar programları dışında seminerler, Tokyo Camisi tarihi, mimarisi ve İslam’ın anlatıldığı cami turları düzenlediklerini aktardı.

banner178
Alas, Türkiye ile ilgili kültürel ve sanatsal programlara da ev sahipliği yaptıklarını sözlerine ekledi.

İftara, bu yıl Müslüman olan Japon müzisyen Ryuichi Nagayama da katıldı.

Nagayama, "Bu yıl Müslüman olarak geçirdiğim ilk ramazan. Şimdi aç ve yoksul insanların halini daha iyi anlıyorum. Yediğimiz ve içtiğimiz şeylerin değerini, hepsinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu fark ettim." ifadelerini kullandı.

Tokyo'da 8 yıldır yaşayan Ganalı Teknik Uzman Hassan Karim ise bu şehre geldiğinden beri her ramazanı Tokyo Camisi'nde geçirmeye çalıştığını belirterek, "Dünyanın her yerinden Müslümanları bir arada görmek çok güzel." dedi.

Japon arkadaşlarını iftarlara katılmaları ve camiyi görmeleri için davet ettiğini dile getiren Karim, "Tokyo Camisi arkadaşlarımla buluşma noktamız." diye konuştu

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER