SON DAKİKA - Diyanet 4/B'li 463 Personel Alacak

SON DAKİKA -Diyanet'ten 4/B Ek Yerleştirme Duyurusu

SON DAKİKA - Diyanet 4/B'li 463 Personel Alacak

Diyanet İşleri Başkanlı'ndan Yapılan açıklamaya göre;

Başkanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere 2018 Yılı (SÖZPER-I) 4/B Sözleşmeli KKÖ, İH ve MK Alımı Sözlü Sınavlarına katılarak 70 ve üzeri puan aldıkları halde tercih hakkı elde edemeyen adaylara, Taşra Teşkilatımızda çeşitli nedenlerle boş bulunan ve aşağıdaki tabloda yer alan unvan ve kontenjan sayıları adedince ek yerleştirme yapılacaktır.

Bu kapsamda; Adaylar, tercih işlemlerini 15.10.2018 tarihinden itibaren 19.10.2018 tarihi saat 23.55’e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/isimli web portalımız üzerinden yapacaklardır.

Tercih yapmaya hak kazanan adaylar, kontenjan sayısı 25’ten az olan gruplarda kontenjan adedince, diğer gruplarda ise en fazla 25 tercihte bulunabileceklerdir.

Tercihlere yerleştirme işlemleri, sözlü sınav başarı puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle yapılacaktır.

Yerleştirme işlemleri, adayların tercihleri ve başarı sıralamaları dikkate alınarak elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başarı sıralamasında sırasıyla sözlü sınav puanı yüksek olana, sözlü puanın eşit olması halinde KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması durumunda KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir. T

ercih yaptıkları halde tercihlerine yerleşemeyen adaylar, talepte bulunmaları halinde ait oldukları kontenjan grubunda münhal kalan yerlere Başkanlıkça re’sen yerleştirilecektir.

Tercih yapmayan adayların yerleştirme işlemleri ise yapılmayacaktır.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını 24.10.2018 tarihindehttps://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/web portalımız üzerinden öğrenebileceklerdir. İlgililere duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 09:22
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ek tercih
Ek tercih - 10 ay Önce

Kategorilerin puanları kaçta kalır
Bilgisi olan var mı

ek tercih çok az
ek tercih çok az - 10 ay Önce

dkab dhbt 73.6 sözlü 75 imkansız . 76 da kalmıştı kkö

ZEHRA
ZEHRA @ek tercih çok az - 10 ay Önce

hocam önlisans hafızlar dhbt puanından en düşük kaç alanlar mülakata girmeye hak kazanmıştır.

Mücahid
Mücahid - 10 ay Önce

Arkadaşlar 70 ve üzeri alanlar lütfen DHBT ve sözlü puanını yazabilir mi kimin nasıl hareket edeceğini burdan belirleyebiliriz özellikle tercihler noktasından benim sözlü puan 73.6 DHBT Puanımda 80.05840 ben batı belgeleri tercih edicem ve ÖZELLİKLE yani benden aşağı puan alan arkadaşlarla irtibat kuralım ölü tercih yapmayalım yani hiç bir arkadaş mağdur olmasın yani puanlardan haberimiz olsun

Mücahid
Mücahid - 10 ay Önce

70 ve üzeri puan alan arkadaşlar herkes DHBT ve sözlü puanını yazabilir mi benim DHBT puanım 80,05840 ve mülakat puanım ise 73.6 bu noktada bütün arkadaşlar benden düşük alan arkadaşlar özellikle yazsın çünkü ölü TERCİH yapmayalım kimse mağdurolmasın

Doğan
Doğan - 10 ay Önce

İlahiyat önlisans+ihl yazılı 74.65 sözlü 70 tercirlerde yerleşme imkanım var mı acaba

Nasip
Nasip - 10 ay Önce

İlahiyat önlisans+ihl sözlü 75 puan
Acaba yerleşir miyim?

Kahraman
Kahraman - 10 ay Önce

Selamünaleyküm aleyküm arkadaşlar bende sadece önlisans sözlü 74.6 dhbt 81 doğu illeri gelmişti tercih mecbur yaptım gelir mi inşAllah

kader
kader - 9 ay Önce

ektercihde kaldık nasip değilmiş yeniden ek yerleştirme olurmu


SIRADAKİ HABER