Müjde! Hafızlar Artık Arapça’yı da Öğrenecek

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından üzerinde çalışılan “Kur’an-ı Anlama Temel Öğretim Programı” tamamlanarak pilot uygulama safhasına geçiliyor.

Müjde! Hafızlar Artık Arapça’yı da Öğrenecek

Başkanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre;

Başkanlığımızca, hafızlık eğitimini başarıyla tamamlamış Kur’an kursu öğrencilerinin temel düzeyde Arapça öğrenmelerine böylece Kur’an’ın anlam dünyasına vakıf olmalarına katkı sağlamak amacıyla hazırlanan “Kur’an’ı Anlama Temel Öğretim Programı”nın pilot olarak uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda programın pilot uygulamasının etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi, uygulamada birlikteliğin sağlanması için programla ilgili müzakerelerde bulunmak üzere 10.07.2018 tarihinde Başkanlık Merkezinde Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir DİNÇ’in başkanlığında bir çalıştay düzenlenmiştir.

Toplantıya Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha BİLGİÇ, Program Geliştirme Daire Başkanı Osman ALPASLAN’ın yanı sıra Başkanlık uzmanları, ilçe müftüleri ve Kur’an kursu yöneticileri katılmışlardır.

Çalıştayda, Eylül ayında pilot olarak uygulanması planlanan Kur’an’ı Anlama Temel Öğretim Programının Kur’an kurslarında uygulama ilke ve  adımları belirlenmiştir.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hizmetli
hizmetli - 8 ay Önce

bu kapasitede hoca varmı aceba

Yakup
Yakup - 8 ay Önce

Hele şükür Hafızlar için en büyük eksikliğin giderilmesi için başkanlığın yerinde bir uygulaması olmuş

SIRADAKİ HABER