Müftü Çetin İlçe Ziyaretlerine Başladı

Erzincan Müftüsü Mehmet Emin Çetin, ilçe ziyaretlerine başladı.

Müftü Çetin İlçe Ziyaretlerine Başladı

Erzincan Müftüsü Mehmet Emin Çetin, ilçe ziyaretlerine başladı.Refahiye Müftülüğünü ziyaret eden Çetin din görevlileri toplantısına katıldı. Çetin toplantıda görevlilere "Din hizmeti sunarken dikkat edilmesi gereken hususların yanında, kendilerini yenileme, bilgi birikimlerini artırıp tebliğ ve irşat görevini yaparken donanımlı olmanın önemine" vurgu yaptı.

İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, ayrıca din görevlilerinden Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte yürüttüğü Vekalet Yoluyla Kurban kampanyasına desteklerinin büyük önem arz ettiğini hatırlattı. Toplantı sonrası Çetin, öğle namazı öncesi Esat Muhlis Camiinde halka hitap etti.

Dini Gerçek Haber'in mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin daha sonra Otlukbeli Müftülüğünü ziyaret etti. Çetin önce din görevlileri toplantısına katıldı. Görevlilerle yaz kursları, vekalet yoluyla kurban ve din hizmetlerinin daha verimli sunulmasında dikkate alınması gereken hususları ele aldıktan sonra İlçe Kaymakamı Eyyüp Güngör ve Belediye Başkanı Vahdet Ercan'ı makamlarında ziyaret ederek ilçe ve sunulan hizmetler konusunda bilgiler aldı.

banner178

Aynı gün Çayırlı'ya geçen İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, önce İlçe Kaymakamı Mithat Can Kutluca'yı makamında ziyaret etti. Öğle namazı sonrası camide halka hitap eden Çetin görevlilerle yaptığı toplantıda; İslam'ın doğru anlaşılması ve anlatılması açısında din görevlilerine düşen sorumluluk ve görevi yerine getirmede uyulması gereken esaslar ile vekalet yoluyla kurban konuları üzerinde durdu.

Dini Gerçek Haber'in mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Üzümlü Müftülüğünü ziyaret eden İl Müftüsü Çetin, din görevlileri ile yapmış olduğu toplantıda dini istismar ederek halkı kandıran ve din üzerinden nüfuz elde etmeyi amaçlayan odaklara karşı uyanık olmanın ve dini tebliğde ilmen kendini geliştirme yanında ihlas ve samimiyetin önemine dikkat çekti. Çetin ayrıca din görevlilerinin Vekalet Yoluyla Kurban kampanyasını desteklemelerinin uhuvvet ve vahdet açısında taşıdığı anlamın ne denli ehemmiyet arz ettiğini belirtti. Müftü Mehmet Emin Çetin daha sonra İlçe Belediye Başkanı Ahmet Sazlı'yı makamında ziyaret etti ve ilçe hakkında bilgi aldı. 

Diyanet ve diğer kamu personeli alım haberlerinden, gündemdeki haberlerden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından herkesten önce haberdar olabilmek için Dini Gerçek Haber'in mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 11:53
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER