KAYSERİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ 14. DÖNEM İHTİSAS MEZUNLARINI VERDİ

Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğümüzde 14.Dönem İhtisas Eğitim Kursiyerleri Mezuniyet Programı Yapıldı.

KAYSERİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ 14. DÖNEM İHTİSAS MEZUNLARINI VERDİ

Program Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve 14. İhtisas kursiyerleri Selman Gündüz'ün Kuran-I Kerim tilavetiyle başladı. Programa İhtisas Merkezi Eğitim Görevlileri, İhtisas Kursiyerleri Ve Aileleri katıldı. Program açılış konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Dini Yüksek İhtisas Merkezi Şube Müdürü Reşat Özalp konuşmasında:” Dini yüksek ihtisas merkezimiz 10 dini yüksek ihtisas merkezi içinde ilmi yönden diğer ihtisas merkezlerinin önündedir. Bunu iftiharla söyleyebilirim. Bunda hocalarımızın katkısı çoktur.

Bu kardeşlerimiz 3 yıl boyunca ilim tahsil ettiler. Hocalarımızın nezdinde gece gündüz çalışmaya devam ettiler. Hamdolsun bugün burada Berat Kandilinin arifesinde beratlarını belgelerini almaya hak kazandılar. Buradan mezun olan kardeşlerimiz Diyanet İşleri Başkalığı bünyesinde Vaiz, Müftü ve çeşitli üst düzey görevlerde yer alacak kardeşlerimizdir. Başta değerli hocalarımıza, mezun olan kursiyerlerimize ve eğitimlerine devam eden kursiyerlerimize teşekkür ediyorum”. Dedi

14. Dönem İhtisas-A sınıfı adına söz alan öğrencilerinden Murat Canpolat konuşmasında: “Buraya gelirken hepimizin bir amacı vardı. Yaptığımız görevi en iyi bir şekilde ifa edebilmek, emanetin ehli olabilmek. Doğru yere geldiğimize ve hedefimizin kutsallığına inanıyoruz. Arıdan beklenen bal yapmasıdır. Üç yıl boyunca bize emek veren hocalarımız ve bizler arı gibi çalıştık. Bizden bekleneni verebilmek için hazır kıta bekliyoruz. Rabbim bizleri muvaffak eylesin.” Diyerek sözlerini tamamladı.

14. Dönem İhtisas–B sınıfı adına söz alan İsa Güler ise : “İslam-ı ilimlerin, Kuran-Sünnet merkezimde, Resulü Ekrem ve ashabının yolu olan ehl-i sünnet akidesin güzelce öğretildiği ve bu beyanda en güzel derslerin okutulduğu bu ihtisas merkezlerimiz hem ülkemiz hem de İslam aleminin göz bebeğidir. Burada ilim irfan ile birlikte hoşgörü, tevazu, saygı, sevgi, birlik ve beraberlik gördük. Artık ayrılma vakti gelmiştir. Yeni görevler, hızlı değişen gündemler, ağır sorumluluklar bizleri bekliyor. Bizler meslek insanı değil dava insanı olmamız gerektiğini biliyoruz”. Dedi.

Eğitim görevlileri adına söz alan eğitim görevlisi Mehmet Köse ise konuşmasında:” ilim kelimesi ayet ve hadislerde takva ile, haşyet ile veya Salihlerle beraber geçiyor. İlimde takva üzere olmamız isteniyor. İlmimizin, irfanımızın dayanağı, cadde ve sokaklarda dağıtılan kitaplar değil, mutlaka muteber bir kitap olması gerekiyor. Güvenilir âlimler indinde tedavülde olması gerekiyor. İtibar edilmemiş kitaptan ilim öğrenilmez. Cenab-ı Hak ilmimizi, irfanımızı, ahlakımızı müzdad eylesin”. Dedi. 

Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Abdulkadir Kabdan konuşmalarında ise:” Mezun olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Daha da önemlisi bu arkadaşlarımıza emek veren hocalarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Mezun olan kursiyerlerimizin eşlerine çocuklarına da teşekkür ediyorum. Çünkü bu eğitim süreci sadece kursiyerlerimizin gayreti ile olan bir süreç değil onların eşlerinin çocuklarının kendilerine olan destekleriyle elde edilmiştir”. Diyerek sözlerini tamamladı.

İhtisas 14. Dönem kursiyerlerden Fatih Gökçek’in ihtisas Eğitim Görevlileri hocalarına yazdığı şiiri okumasının ardından ilahi dinletisi ve mezun olan ihtisas kursiyerlerine belge ve kitap takdiminden sonra program sona erdi

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER