İmam Öyle Bir Şey Yaptı Ki !

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Yemen'deki savaştan etkilenen insanlar için başlatılan kampanya'ya Esenyurt Merkez Cami 'de katıldı.

İmam Öyle Bir Şey Yaptı Ki !

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yurt içi ve yurt dışındaki camilerimizden, Yemen'deki savaştan etkilenen insanlar için başlatılan kampanyada Esenyurt Merkez Cami'nde daha önce görülmemiş bir olay yaşandı. Camii İmam Hatib'i Bilal Ömeroğlu Cuma Namazı öncesi minberden önce kendisi, sonra cemaatinden rica ederek cep telefonlarını çıkarmalarını istedi.

Daha sonra  önceki yardımlarından dolayı cemaatin göstermiş olduğu ilgilerine teşekkür etti ve Bilal Ömeroğlu 'Yemen' yazıp 5601'e göndermelerini istedi .Cemaatin Yemen yardım kampanyalarına katılmalarını teşvik etti.İmam Hatip Bilal Ömeroğlu'nun bu davranışı vesilesiyle , İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki Serhan Tirit Merkez Camii'nde rekor yardım toplandı.

Cami imam'ı Hafız Bilal Ömeroğlu'nun yaptığı açıklamaya göre Serhan Tirit Merkez Cami'nde, Esenyurt'un rekoru kırılarak 9.300 TL'lik yardım toplandığını dile getirdi.

Bizde dinigercekhaber.com olarak Hafız Bilal Ömeroğlu hocamızı tebrik ediyor ve böyle düşünceli imamları kutluyoruz.Bu kampanyada emeği geçen herkesden ALLAH razı olsun.

yemenkanayanyaramız

Yemen'e yardım göndermek isteyen vatandaşar, cep telefonlarının mesaj kısmına 'Yemen' yazıp 5601'e mesaj gönderebilir.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA İNDİR

banner178

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 18:03
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mükremin Bayır
Mükremin Bayır - 7 ay Önce

Elhamdülillah bizim camiden haberiniz olmamış herade İstanbul Pendik Yenişehir Ulu Camii

Osman
Osman - 6 ay Önce

Geçenlerde başkanlığımizin toplamış oldugu yemen yardimina Pendik Ulu Caminden 18.500 tl toplandı Cami Imamı Mukremin Bayır hocam gorevlisi..

SIRADAKİ HABER