İl Müftüsü Din Hizmetleri Müşaviri Olarak Atandı

Bingöl İl Müftüsü Din Hizmetleri Müşaviri olarak atandı....

dinigercekhaber.com
İl Müftüsü Din Hizmetleri Müşaviri Olarak Atandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevden alınan 6 il müftüsü içerisinde yer alan Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, Din Hizmetleri Müşaviri olarak  atandı.

Bu kapsamda, görevden alınan müftüler arasında yer alan ve yaklaşık 7 yıldır Bingöl İl Müftülüğü görevini sürdüren Mecit Can’ın da Yurtdışı Din Hizmetleri Müşavirliği görevine verilmek üzere mevcut görevinden alındığı öğrenildi.


Mecit Can kimdir?

banner178
1962 Yılında Elazığ Alacakaya ilçesi Yalnızdamlar köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde tamamladıktan sonra Elazığ İmam-Hatip Lisesini dışarıdan bitirdi. 1982-84 yılları arasında askerlik görevini ifa etti. 1985 Yılında Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip olarak göreve başladı.

1988 Yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanarak 1993-1994 Eğitim-Öğretim sezonunda bu fakülteden mezun oldu.1995-1997 yılları arsında bir taraftan Haseki 12.Dönem Arapça ihtisas kursuna devam ederken, aynı dönemde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam Hukuku alanında Yüksek Lisans yaptı. 1998 Yılında Malatya İli Pütürge ilçesine Müftü olarak atandı. Daha sonra sırasıyla, 5 yıl Elazığ Keban İlçe Müftülüğü, 6 yıl Elazığ İl Müftü Yardımcılığı görevlerini yürüttü. İyi derecede Arapça, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Halen Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Temel İslam Bilimleri Bölümü, İslam Hukuku Anabilim Dalında doktora programına devam etmektedir. 17 Mart 2011 tarihinde beri Bingöl İl Müftülüğü görevini sürdüren Müftü Can, evli ve 4 çocuk babasıdır.

DİNİ GERÇEK HABER
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 07:04
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER