Hizmet İçi Eğitim Semineri Antalya'da Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca çocuk evleri, çocuk evleri sitesi, çocuk destek merkezi, kadın konukevi ve huzurevi gibi sosyal hizmet kurumlarında yürütülen hizmetlerde görev alan personele yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim semineri, Antalya’da başladı.

Hizmet İçi Eğitim Semineri Antalya'da Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen "Sosyal Hizmet Kurumlarında Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti Sunan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim SemineriAntalya'da başladı.

Sosyal hizmet kurumlarında görev yapan 320 personelin katıldığı seminer, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, "İslami Referanslar Bağlamında Şiddetle Mücadele ve Manevi Destek Hizmetleri", Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulutise "Diyanet İşleri Başkanlığının Sosyal Hizmet Kurumlarına Yönelik Hizmetleri" başlığı altında sunumlar gerçekleştirdi.

Çocuk evleri, çocuk evleri sitesi, çocuk destek merkezi, kadın konukevi ve huzurevi gibi sosyal hizmet kurumlarında görevli 320 personelin katıldığı seminer, yedi gün boyunca devam edecek.

Seminerde ayrıca:

banner178
Manevi Danışmanlık ve Rehberlik,

Travmatik Kişilerle Profesyonel Çalışma,

Gençlik Dönemi Dini Krizler ve Din Eğitimi,

Gelişim Basamaklarına Göre Çocuklarda Din Eğitimi,

Kriz Durumlarında Manevi Destek ve Yetişkinlere Yönelik Din Eğitimi başlıkları altında eğitimler verilecek.

Kaynak: Diyanet Haber

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 14:09
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER