Heycanımızı Hiç Kaybetmeyelim!

İl Müftülüğümüz, Cami hizmetlerinin daha etkin olması amacıyla ilçe müftülerimiz ve din görevlilerimizle istişare toplantısı tertip etti.

Heycanımızı Hiç Kaybetmeyelim!

İl Müftülüğümüz, Cami hizmetlerinin daha etkin olması amacıyla ilçe müftülerimiz ve din görevlilerimizle istişare toplantısı tertip etti.

Başkanlığımız Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur’un sunumuyla gerçekleştirilen toplantı 19 Aralık 2018 Çarşamba günü Müftülüğümüz II. Kılıçarslan Konferans Salonunda düzenlendi. İmam Hüseyin Camii Müezzini Ekrem UÇAR’ ın Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan istişare toplantısında Başkanlığımızca hazırlanan Cami Hizmetleri sinevizyonu izlendi.

Devamında Camilerimizdeki hizmetin daha verimli olması amacıyla yapılan çalışma ve tecrübe örneklerini paylaşan Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur yaptığı konuşmasında: “Hem ülke olarak hem de Diyanet İşleri Başkanlığı olarak 140 bini bulan sayımızla iftihar ediyoruz. Eksiklerimiz var her birimizin, noksanlarımız var. Ama emin olun böyle bir dini kurum teşkilatı dünyada yok. Elhamdülillah bizde bu teşkilatın bir mensubu olmaktan şeref duyuyoruz. Devlet bize bir imkân veriyor. Sahabenin hayatına bir bakın. Tamamına yakınının mezarları Mekke, Medine’nin dışındadır. Gittiler o yokluk ve imkânsızlık içerisinde aldılar çantalarını, gittikleri yerde İslam’ı tebliğ ettiler. Bu bağlamda Allah bize büyük nimet verdi elhamdülillah.  Sahih dini bilgiyi herkese ulaştırmak bizim görevimiz. İslam adına kınayanın kınamasından da asla korkmayacağız. Ben hocayım! Benim bir akidem var, inancım var, bir tavrım var, tutumum var. Bütün bu hizmetlerde ihlas ve samimiyetimizi, aşkımızı, heyecanımızı kaybetmeyelim. Ümmetin derdiyle dertlenelim. Hani Harakani hazretleri diyor ya: “Eğer dünyanın herhangi bir yerinde bir Müslümanın tırnağına diken batmışsa Harakani’ nin kalbine ok saplanmıştır.” dert söyletir derler, dert çalıştırır. Bizde de her birimizin çalışması gerekiyor. Heyecanımızı hiç kaybetmeyelim, sürekli yenileyelim. Yıllar sonra hesabımız zor olmasın. Örneğimiz Hazreti Peygamberimiz sallalahu aleyhi ve sellem olsun” dedi.

Cami görevlilerimizin görüş ve taleplerini dinleyen Dr. Neşet Bodur değerlendirmek üzere notlar aldı.

Toplantı sonunda İl Müftümüz Cemalettin Bal, Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur’ a Müftülüğümüzdeki toplantıya teşriflerinden ötürü teşekkür ederek çiçek takdim etti.

HABERLERİMİZ İÇİN MOBİL UYGULAMA

banner178

 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 16:39
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER