FETÖ kurban ibadetini menfaat çarkına dönüştürdü

Erbaş: FETÖ kurban ibadetini menfaat çarkına dönüştürdü

FETÖ kurban ibadetini menfaat çarkına dönüştürdü

Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezinde düzenlenen "2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" tanıtım toplantısında, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının, vatandaşın keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla 1993'ten beri vekaletle kurban kesim programını gerçekleştirdiğini anımsattı. 

Vakfın "Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" temasıyla çalışmalarını yapacağını söyleyen başkan Erbaş, dini esaslara uygun bir yapılanmayla bu yıl da gönül coğrafyasına bayram sevincini  taşıyacaklarını vurguladı.

Erbaş, bu yıl vekaletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Türkiye ve yurt dışında 6 bin 500 kişinin görev alacağını bildirdi.Kurbanların yurt içinde ihtiyaç sahipleri, sığınmacı, Kur'an kursları ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise ilk olarak açlık, yoksulluk ve savaşların yoğun olduğu bölgeler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını anlattı.

"Geçen yıl 430 bin 8 hisse kurban dağıtıldı"

TDV tarafından geçen yıl 430 bin 8 hisse kurbanın yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 287 merkezde, yurt dışında ise 143 ülkenin 436 bölgesinde bizzat gönüllü ve görevlilerin denetimi altında kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını belirten Erbaş, sözlerine şöyle devam etti:

"2018 yılında Vakfımıza vekalet verilen kurban sayısında bir önceki yıla göre 182 bin 809 hisse farkla yüzde 76 oranında artış meydana gelmiştir. Bu sayı her geçen gün milletimizin Vakfımıza olan güveninin arttığını göstermektedir. Bu yıl da milletimizin destek ve teveccühüyle geçen yıl kurban kestiğimiz ülke ve bölge sayıları ile bağış rakamlarının üzerine çıkarak yaklaşık 20 milyon ihtiyaç sahibine Türkiye'nin iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz."

"FETÖ kurban ibadetini menfaat çarkına dönüştürdü" 

Erbaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün özellikle maddi ibadetleri istismar ederek Müslümanların iyilik duygularını  alet ettiğini ve kurban ibadetini tam bir menfaat çarkına dönüştürdüğünü söyleyerek toplanan zekat, sadaka gibi yardımların suistimal edildiğini, vekaleti alınan kurbanların milletin ve memleketin aleyhine çalışan merkezlere peşkeş çekilerek harcandığını aktardı.

Her zaman iyilik ve hayra öncülük eden milletimizin başta kurban ibadeti olmak üzere dini konularda daha dikkatli  olması gerektiğini vurgulayan Erbaş, şu bilgileri verdi:

"Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içi 890, yurt dışı 725 lira olarak belirledik. Vatandaşlarımız hem kurban vekaletlerini vermek hem de yurt içi ve yurt dışında her alanda yürüttüğümüz iyilik seferberliğine destek olmak için 'www.tdv.org ve bagis.tdv.org' adresinden online olarak bağış yapabilirler. Bu yıl ilk kez 'Android' ve 'Apple' store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamamızdan da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da hayırseverlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler. Vatandaşlarımız '0312 416 90 00' numaralı çağrı merkezini arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir."

Dini haber

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER