Erbaş: “Her camimiz bir mektep olmalı”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sultanbeyli'de Şah-ı Nakşibendi Caminin ibadete açılış törenine katıldı.

Erbaş: “Her camimiz bir mektep olmalı”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de Şah-ı Nakşibendi Camii'nin ibadete açılış törenine katıldı.

Açılışta konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Rabbim projesinden tamamlanmasına kadar emeği geçen herkesten razı olsun. Cenab-ı Hak cemaatini, içinde ilim, irfan, bilgi, hikmet öğrenen talebelerini bol eylesin” dedi.

Peygamber Efendimizin bir hadisinde 3 kişinin öldüğünde dahi amel defterinin kapanmayacağını buyurduğunu hatırlatan Başkan Ali Erbaş, bunlardan birisinin de sadaka-ı cariye sahibi insanlar olduğunu ifade ederek, “O hadis-i şerifin bizden istediği ilkeler doğrultusunda hareket edersek inşallah hayır, hasenatımız artacak. Her tarafta camiler, Kur'an kursları, okullar, köprüler, insanlığın hayrına olan eserler yükselecek. İşte burada bir sadaka-ı cariye görüyoruz. Bu caminin duvarında bir tuğlası olan bir Müslüman için dahi Rabbimizin çok büyük mükafat vaatleri var.” dedi.

Başkan Ali Erbaş, konuşmasına devam ederek camilerin aynı zamanda mektep olmassına dikkat çekti, “İnşallah bu caminin her köşesinde bir ders halkaları oluşturulacak. Hocalarımız Kur'an, ilmihal, tefsir, hadis eğitimi verecek. Camilerimiz sadece namaz kılmak, ezan okunmak için açılıp kapanan yerler olmamalı. Her camimiz bir mektep, bir suffe olmalı” diye konuştu.

Binali Yıldırım açılış konuşmasında herkesin Berat Kandilini kutlayıp,“Rabbim bu günlerin birliğimize, kardeşliğimize ve ülkemizin barışına, huzuruna vesile olmasını nasip eylesin” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER