Erbaş Camii Açılışını Yaptı !

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde yapımı tamamlanan Hafız İhsan ve Hacı Şükran Özokur Camii’nin resmi açılışını gerçekleştirdi.

Erbaş Camii Açılışını Yaptı !

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı kampüsünde yapımı tamamlanan Hafız İhsan ve Hacı Şükran Özokur Camii’nin resmi açılışını gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkan Erbaş, açılış öncesi yaptığı konuşmada, “Bizim medeniyetimizin temelinde, cami, külliye, medrese ve eğitim merkezi hepsi asırlarca bir arada olmuştur. Burada da onun bir örneğini görüyoruz. Pek çok üniversitemiz gibi Sabahattin Zaim Üniversitesi de camisine kavuştu” dedi.

‘Cami’nin aynı zamanda Cenab-ı Hakk'ın esma-i hüsnasından birisi olduğuna değinen Başkan Erbaş, “Rabbimiz nasıl ki ‘cami’ ismi ile bütün mahlukatı rahmeti, merhameti ile kuşatıyorsa bu cami de Müslümanları bağrına basacak, kuşatacak. Burada öğrencilerimiz, hocalarımız ibadetini yapacak. Sadece ibadet yapmakla kalmayacaklar, öğrencilerimiz caminin bir köşesinde oturup ders çalışacak, birbirleri ile sohbet edecek, ilmi müzakereler yapacaklar. Caminin o sıcaklığından her an, her saat istifade edecekler” diye konuştu.

Caminin yapımında emeği olanlara teşekkür eden Başkan Erbaş, konuşmasının ardında dua ederek kurdeleyi kesti.

Açılışa, İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER